Witamy na stronie internetowej OSP w Łobudzicach
Wspólne zdjęcie podczas Jubileuszu 100-lecia OSP w Łobudzicach

   6 lutego 2016 roku na obiekcie sportowym przy szkole gimnazjalnej w Łękawie gm. Bełchatów odbyły się Finały XV Mistrzostw Powiatu Bełchatowskiego w Halowej Piłce Nożnej Członków OSP. Po niezwykle emocjonującej rywalizacji we wcześniejszych eliminacjach miejsko-gminnych udowodniliśmy iż po mimo młodego składu stać nas na więcej. Gminę Zelów reprezentowała jednostka OSP Łobudzice która sprawiła niemałą sensację zwyciężając w eliminacjach. Nikt chyba nie spodziewał się tak dobrego występu naszych druhów na zawodach wyższego szczebla. W tegorocznych XV finalach w turnieju udział wzięło 7 drużyn OSP reprezentujących jednostki: OSP Grocholice, OSP Kluki, OSP Kleszczów, OSP Magdalenów, OSP Różniatowice, OSP Łękawa i OSP Łobudzice. 

    Pierwszy mecz w wykonaniu naszego zespołu nie wypadł nam jednak najlepiej, po niezwykle zaciętym meczu ostatecznie musieliśmy uznać wyższość rywalowi, mecz zakończył się wynikiem 0:1 dla OSP Różniatowice. W następnych meczach graliśmy już dużo lepiej, wyciągnęliśmy wnioski z poprzedniego przegranego meczu i zagraliśmy ofensywniej pokonując OSP Kluki 3:1. Trzeci mecz w którym zmierzyliśmy się z OSP Kleszczowem zakończył się remisem 1:1. Następne mecze OSP Łobudzice - OSP Magdalenów 1:0. Niezwykle zaciętym spotkaniem okazał się mecz z gospodarzem turnieju OSP Łękawą gdzie trzydzieści sekund do końca meczu prowadziliśmy 1:0, niestety w ostatniej akcji padł gol i ostatnie zremisowaliśmy to spotkanie 1:1. W ostatnim spotkaniu zmierzyliśmy się z OSP Grocholicami pokonując ich aż 4:0. 

     Skład zwycięskiej drużyny: Jakub Frątczak, Kamil Frątczak, Adrian Krajda, Sebastian Krajda, Marcin Krajda, Maciej Kałużny, Piotr Kwasek. Opiekunem drużyny: Jacek Frątczak. Na zdjęciu znajduje się również wójt gminy Bełchatów Kamil Ładziak, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Z OSP RP w Bełchatowie Stanisław Krajda, Prezes  Zarządu Oddziału Gminnego Z OSP RP w Zelowie Szczepan Krajda. W kategorii indywidualnej najlepszym bramkarzem turnieju został Marcin Krajda.

     Przypominamy iż nasi starsi druhowie kilka lat temu kilkakrotnie zwyciężali powiatowe mistrzostwa w halowej piłce nożnej członków OSP. Jeśli jesteście zainteresowani pozostałymi wynikami - "czytaj więcej"