Witamy na stronie internetowej OSP w Łobudzicach
Wspólne zdjęcie podczas Jubileuszu 100-lecia OSP w Łobudzicach

8 września 2018 br o godzinie 21:14 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Sromutka w gminie Zelów. W wypadku brały udział dwa samochody osobowe, jedna osoba została przetransportowana do szpitala. Najprawdopodobniej przyczyną kolizji było nie ustąpienie pierwszeństwa. W akcji ratowniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami 2x JRG Bełchatów, OSP Sromutka, 3x pogotowie oraz policja. Droga była całkowicie zablokowana nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

Tuż około godziny 18.00  nasza jednostka została zadysponowana do pożaru w miejscowości Marszywiec w gminie Zelów. Wskutek pożaru zapaliło się pomieszczenie mieszkalne zajmowane przez jednego z mieszkańców wsi.

(Autor filmu: b24tv.pl, reportaż przeprowadzony ze strażakiem z naszej jednostki, dh. Tomaszem Martyniakiem)

Dzięki szybkiej reakcji świadków nie doszło do tragicznego wypadku. Mężczyzna pod wpływem alkoholu prawdopodobnie zasnął z papierosem i zaprószył ogień w zamieszkiwanym pomieszczeniu. Przechodzący obok mieszkańcy wsi zauważyli wydobywający się przez otwór okienny dym i szybko wyprowadzili na zewnątrz budynku mężczyznę. Po chwili na miejsce przyjechały 4 zastępy straży pożarnej (KSRG OSP Łobudzice, OSP Bujny Szlacheckie, JRG Bełchatów). Poszkodowany z oparzeniami został zabrany do szpitala w Bełchatowie gdzie została mu udzielona pomoc medyczna.