5 maja br. podczas Wojewódzkich Obchodów z okazji dnia strażaka. Po nabożeństwie na ścianie zrekonstruowanej remizy strażackiej z 1913 roku odsłonięto pamiątkową tablicę. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości ufundowali ją druhowie z województwa łódzkiego. Podczas strażackiej imprezy w powiecie łowickim Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej udekorowano jednostki OSP, które w tym roku obchodzą swoje setne urodziny. W Łódzkiem rówieśniczek Niepodległej z 1918 roku jest aż 109. W Maurzycach uhonorowano 30 z nich. Nie zabrakło też również naszej jednostki, która została uroczyście uhonorowana tym że właśnie odznaczeniem.

Za najstarszą jednostkę OSP na obecnych ziemiach Polski uznawana jest ta z Kadłuba Wolnego spod Opola. Działa ona od 1829 roku. W Królestwie Polskim pierwsi druhowie zaczęli natomiast ratować ludzkie życie i mienie w Kaliszu. Był to rok 1864. Jeżeli chodzi o nasz region, to powstanie OSP w Łowiczu oraz OSP w Skierniewicach datowane jest na rok 1879.

Redakcja strony internetowej oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Łobudzicach dziękuje Panu Włodzimierzowi Siekierskiemu za nadesłanie życzeń okolicznościowych z okazji zbliżającego się Dnia Strażaka oraz Jubileuszu 100-lecia powstania naszej jednostki. Poniżej zamieszczamy treść nadesłaną przez Pana Włodzimierza wraz z nadesłanym historycznym zdjęciem z przed 1939 roku.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą do wszystkich czytelników naszej strony internetowej o pomoc, jeśli ktokolwiek z was posiada jakiekolwiek historyczne zdjęcia z tamtego okresu prosimy o nadesłanie skanu zdjęć na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Dziękujemy!

(na zdjęciu założyciel naszej jednostki Proboszcz Parafii w Łobudzicach ks. Edward Essman, Józef Martyniak oraz Włodzimierz Siekierski)

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka oraz pięknego Jubileuszu 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobudzicach składam wraz z rodziną serdeczne życzenia Wszystkim Strażakom i ich rodzinom wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, szacunku oraz podziękowania za niesioną pomoc mieszkańcom naszej miejscowości i mieszkańcom okolic oraz podziękowania za pięknie wyremontowaną i rozbudowaną Strażnice, jaką zobaczyłem będąc kilka lat temu w Łobudzicach.

Niech Św. Florian nieustająco otacza Was opieką. Dziękuję za pięknie opisaną historię Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobudzicach bo ja nie znałem wiele faktów a historia ta ma wiele związków z moją rodziną. Dziękuję administratorowi strony internetowej za profesjonalizm i pracę włożoną w wygląd i zamieszczane treści i wiadomości dzięki którym mogę być w kontakcie z moją rodzinną miejscowością. Dziękuje Wam za piękną uroczystość setnych urodzin Pana Zdzisława Maciejewskiego,życzę Panu Zdzisławowi dużo zdrowia i radości z rodziną,.

Z Serdecznym Pozdrowieniem

Włodzimierz Siekierski

W dniu 08.04.2018r. około godziny  15:00  zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw w miejscowości Zelów przy ulicy Cegielnianej. Spaleniu uległo około 4 ha nieużytków sytuacja była na tyle utrudniona gdyż niesprzyjający wiatr szybko rozprowadzał ogień, na szczęście udało się uratować pobliskie budynki. Około godziny 17:00 zakończyliśmy działania i powróciliśmy do bazy. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JRG Bełchatów, KSRG OSP Pożdżenice, JOT OSP Zelów, KSRG OSP Kociszew, oraz  jednym radiowozem Policyjnym.