Zgodnie z obowiązującą tradycją ustanowioną w roku 1919 mieszkańcy miasta i gminy Zelów, jednostki OSP z naszego terenu czynnie wzięli udział w obchodach święta narodowego uchwalenia konstytucji z 3 maja. Uroczystości patriotyczne rozpoczęły się od uroczystego przemarszu do kościoła pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Zelowie. Uroczystą mszę świętą w intencji naszej ojczyzny celebrował ksiądz prałat Jacek Ambroszczyk proboszcz tutejszej parafii, kapelan miejsko-gminny strażaków druh ks. Leon Strzelczyk. Następnie poczty sztandarowe, goście zaproszeni oraz mieszkańcy którzy tak licznie wzięli udział w obchodach przeszli pod pomnik Tadeusza Kościuszki celem uroczystego złożenia kwiatów.

Podczas uroczystości majowych strażacy OSP z gminy Zelów wspomnieli również o zbliżającym się święcie strażaków - św. floriana. Uroczystości tygodnia strażaków rozpoczęli się od odegrania hymnu strażackiego przez orkiestrę dętą z OSP Zelów pt. "Rycerze Floriana". Następnie referat okolicznościowy ogłosił komendat Zarządu Oddziału Gminnego Z OSP RP w Zelowie druh Zbigniew Dubiński. Uroczystości zakończyły się defiladą strażacką z udziałem pocztów sztandarowych oraz przejazdem pojazdów strażackich.

Zdjęcia z uroczystości dostępne w zakładce "Galeria Zdjęć"