• Zdarzenie 11.09.2020

       
           W dniu 11 września około godziny 18.33  zostajemy zadysponowani do zadymienia unoszącego się w miejscowości Rożniatowice. Do zdarzenia udajemy się naszym GCBA w pełnej obsadzie. Po przybyciu na miejsce okazuję się, że do zaistniałej sytuacji doszło w skutek wypalania traw. Pożar został ugaszony przed przybyciem straży pożarnej. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JRG Bełchatów oraz. KSRG OSP Drużbice. Do bazy wracamy o godzinie 19:20.
 • Zdarzenie 28.08.2020

         28 sierpnia br. około godziny 23:45 nasza jednostka została wezwana do pożaru samochodowego w miejscowości Marszywiec w gminie Zelów. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JRG Bełchatów, OSP Różniatowice oraz Policja.

 • Zdarzenie 23.07.2020


      W dniu 23 lipca o godzinie 6:00  zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami do pożaru budynku gospodarczego, na terenie ośrodka w którym do tej pory były organizowane kolonie w Woli Pszczółeckiej. Budynek uległ całkowitemu zniszczeniu wraz ze znajdującym się w nim mieniem. Niestety w pożarze życie stracił jeden koń. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami OSP Wypychów, KSRG OSP Pożdżenice, JRG Bełchatów x2, JRG Łask oraz Policja. Na miejscu zostały dwie jednostki w celu dogaszania pogorzeliska,  około godziny 9:00 wróciliśmy do jednostki. Autorzy zdjęć : Marcin Gral, Marcin Knapczyk.

 • Zdarzenie 10.07.2020

        W dniu 10 lipca około godziny 17.20  zostaliśmy zadysponowani do pożaru nieużytków w sąsiedztwie naszej strażnicy. Przyczyną było prawdopodobnie zaprószenie. Po sprawnie przeprowadzonej akcji o godzinie 17.40 wracamy do jednostki. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostką OSP Sromutka.

   

 • Zdarzenie 15.08.2020

   

         W dniu 15 sierpnia b.r około godziny 18:23 zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami  do pożaru lasu w miejscowości Pieńki Głupickie  w gminie Drużbice. Po przybyciu na miejsce przystępujemy do rozwinięcia linii szybkiego natarcia oraz linii gaśniczej. Po godzinie ciężkiej pracy pożar zostaje ugaszony. Spaleniu uległo około 0.5 ha poszycia leśnego. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami KSRG OSP Drużbice oraz KSRG OSP Kociszew. Dziękujemy KSRG OSP Drużbice za udostępnienie zdjęć 

 • Zdarzenie 21.06.2020

        W dniu 16 czerwca b.r około godziny 20:00 po intensywnych opadach deszczu na terenie naszego powiatu.  zostajemy zadysponowani do Bełchatowa w celu pompowania wody z zalanych domów i garaży. Działania prowadziliśmy na ul. Michała Wołodyjowskiego, ul. Czaplinieckiej. Do bazy powróciliśmy o godzinie 23:00.

 • Zdarzenie 15.06.2020

       W dniu 15 czerwca b.r około godziny 8:00 zostaliśmy zadysponowani do plamy oleju na jezdni. Terenem działań objęte były ulice : Żeromskiego, Płocka, Mickiewicza oraz Poznańska- ok 2 km długości. Prawdopodobna przyczyną zdarzenia była awaria auta ciężarowego. W usunięciu plamy uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów x2, OSP Bujny Szlacheckie oraz Policja. Pracowaliśmy nad usunięciem całego zagrożenia około trzech godzin.

 • Zdarzenie 04.06.2020

      W dniu 4 czerwca b.r około godziny 15:00 zostaliśmy zadysponowani  do wypadku drogowego w Łobudzicach. Nasze działania polegały na udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej, oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Siła zderzenia była tak duża, że jeden z pojazdów zatrzymał się na składowanej kostce brukowej składowanej przy wjeździe do posesji. W wyniku zderzenia jedna osoba wymagała hospitalizacji. W miejscu zderzenia ruch pojazdów odbywał się wahadłowo. Policja ustala okoliczności zderzenia. W akcji ratowniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostką JRG Bełchatów oraz Pogotowie i Policja.

 • Zdarzenie 29.05.2020

        W dniu 29 maja b.r około  godziny 11:00  nasza jednostka została zadysponowana do poszukiwania zaginionej kobiety w miejscowości Krasowa gm. Rusiec. W Krasowej (gmina Rusiec) rozpoczęła się wielka akcja poszukiwawcza zaginionej kobiety. Na miejscu są oddziały policji i strażaków. Służby poszukują zaginionej Justyny Ernestowicz, 27-letniej mieszkanki województwa dolnośląskiego, która w ostatnim czasie przebywała w Jastrzębicach na terenie gminy Rusiec. Kobieta ostatni raz była widziana 27 maja w miejscowości Krasowa w gm. Rusiec.W akcji poszukiwawczo – ratowniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami PSP Bełchatów x3, JRG 1 Łódź, OSP Rusiec, OSP Chabielice, OSP Pożdzenice, OSP Wola Wiązowa, OSP GRS Łódź-Jędrzejòw x2, Policja x23 oraz Śmigłowiec Policyjny. 

      Dokładnie sprawdzono pustostany na terenie gminy Rusiec, lasy, dukty leśne, ciek wodny Krasówka i teren przyległy do tej rzeki. Równolegle nad sprawą pracowali również kryminalni z bełchatowskiej komendy. Ich ustalenia i zebrane informacje doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu zaginionej. Po kilkunastu godzinach intensywnie prowadzonej akcji poszukiwawczej 27-latka została cała i zdrowa odnaleziona na Śląsku. W ciągu kilkunastu godzin policjanci odnaleźli zaginioną 27-latkę, mieszkankę województwa dolnośląskiego. Było to możliwe dzięki sprawnym i bardzo szeroko zakrojonym policyjnym działaniom, w które zaangażowano śmigłowiec i drona. Kobietę odnaleziono całą i zdrową. Autor treści: belchatow.naszemiasto.pl, ddbelchatow.pl

 • Zdarzenie 28.04.2020

      W dniu 28 kwietnia b.r około godziny 9:25 zostaliśmy zadysponowani do kolizji drogowej w miejscowości Kolonia Grabostów. Działania polegały na udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym, i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Wszystkie trzy osoby które znajdowały się w pojazdach trafiły do szpitala w Bełchatowie z obrażeniami niezagrażającymi ich życiu. W akcji ratowniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostką JRG Bełchatów x2 oraz Pogotowie x2  i Policja x4. O godzinie 14:30 powróciliśmy do jednostki.

 • Zdarzenie 25.04.2020

       W Dniu 25 kwietnia b.r o godzinie 5:00 zostaliśmy zadysponowani do pożaru samochodów miejscowości Mauryców. Pojazdy służyły jako sprzęt budowlany, były na nich łatwopalne materiały oraz ciecze które sprzyjały rozprzestrzenianiu się ognia. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostką JOT OSP Zelów, JRG Bełchatów, KSRG OSP Pożdżenice oraz Policja. Po 45 minutach wróciliśmy do jednostki.

 • Zdarzenie 24.04.2020

        W Dniu 24 kwietnia b.r około godziny 14:45 zostaliśmy zadysponowani do pożaru stodoły w miejscowości Lesisko  w gminie Kluki. Po dojeździe na miejsce cały obszar posesji był objęty pożarem.W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostką OSP Kluki, OSP Szczerców, JRG Bełchatów x2, KSRG OSP Pożdżenice oraz Policja.

   
 • Zdarzenie 23.04.2020

       W Dniu 23 kwietnia b.r około godziny 3:50 zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw w miejscowości Woli Kruszyńskiej w gminie Bełchatów.W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostką OSP Podwody.O godzinie 6:00 powróciliśmy do jednostki.

 • Zdarzenie 16.04.2020

        W Dniu 16 kwietnia b.r około godziny 11:30 zostaliśmy zadysponowani do lokalizacji źródła zadymienia w obszarze leśnym określonym przez wieże obserwacyjną Nadleśnictwa. Pożarem objęte było ok 0,5h poszycia leśnego przy ul. Bukowej w Zelowie. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów, KSRG OSP Kociszew oraz KSRG OSP Pożdżenice.

  Dziękujemy za miłą niespodziankę w postaci grochówki przygotowanej przez restauracje "MIŚ" po intensywnej i męczącej akcji gaśniczej. Autor zdjęć: JOT OSP Zelów.

 • Zdarzenie 05.04.2020

             W Dniu 5 kwietnia b.r około godziny 15:45 zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw w miejscowości Parzno w gminie Kluki,  był trudny teren do ugaszenia oraz wiatr nie ułatwił nam walki z żywiołem. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami OSP Kluki , JRG Bełchatów. Po ponad dwu godzinnej akcji powróciliśmy do jednostki.

 • Zdarzenie 23.03.2020

        W Dniu 23.03.2020 o godz 16:20 zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw w miejscowości Parzno Przysiółek Kresy w gminie Kluki oraz do pożaru balotów w miejscowości Józefatów. W akcji gaśniczej zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami w Przysiółku uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami KSRG OSP Pożdżenice, OSP Kluki oraz JRG Bełchatów, oraz drugiej akcji z JRG Bełchatów. Można powiedzieć, że wczorajszy dzień był bardzo pracowity dla nas w tym roku.

 • Zdarzenie 18.03.2020

      

        W dniu 18 marca 2020 br. około godziny 16.45 pomimo panującej epidemii zostaliśmy zadysponowani do pożaru dachu budynku mieszkalnego w miejscowości Mauryców w gminie Zelów. W akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów x4 ,KSRG OSP Pożdżenice x1 oraz JRG Bełchatów x3. Podczas akcji udało się ustalić, że prawdopodobną wybuchu ognia, była iskra z komina, od której zapaliło się poszycie dachu. Domownicy w porę zauważyli zagrożenie i wyszli z budynku. Do jednostki wróciliśmy około godziny  19.10.

 • Zdarzenie 28.01.2020

     W dniu 28 stycznia 2020 br. około godziny 17.30 zostaliśmy zadysponowani do pożaru  mieszkania komunalnego przy ulicy Piotrkowskiej w Zelowie. W trakcie akcji udzielono jednej osobie pomocy medycznej. W akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami Jot OSP Zelów x2 oraz JRG Bełchatów również zostało wezwane pogotowie ratunkowe i pogotowie energetyczne. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

 • Zdarzenie 31.10.2019

    W dniu W dniu 31 października b.r 2019 o godzinie, o 12:17 zostaliśmy zadysponowani do groźnego wypadku samochodu osobowego w Bujnach Szlacheckich. Jadąca od Grabostowa w kierunku Zelowa, młoda osiemnastoletnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w drzewo i zatrzymała się na dachu w rowie. Osiemnastolatka o własnych siłach zdołała wydostać się z samochodu natomiast nieprzytomną pasażerkę dwudziestolatkę wydostał kierowca przejeżdżającego samochodu. Stan zdrowia pasażerki jest ciężki.

     Działania polegały na udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym, oraz zabezpieczeniu miejsca wypadku. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala przez Pogotowie. W akcji ratowniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JRG Bełchatów, OSP Bujny Szlacheckie, Pogotowie x2 oraz Policja x2. Autor zdjęć: b24tv.pl

 • Zdarzenie 11.10.2019

          W dniu 11 października b.r 2019 o godzinie 7:15 zostaliśmy zadysponowani do pożaru restauracji na ulicy Pileckiego w Zelowie. Jednej osobie poszkodowanej w trakcie ewakuacji własnej udzielono kwalifikowaną pierwszą pomoc i zabrano przez pogotowie do szpitala. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów x2, JRG Bełchatów x2, JRG Łask, Pogotowie, Pogotowie Energetyczne oraz Policja x2. Prawdopodobną przyczyną pożaru okazało się rozszczelnienie przewodu butli gazowej, przyczyny pożaru zbada specjalna komisja. Autor zdjęć: JOT OSP Zelów.

 • Zdarzenie 10.10.2019

        W dniu 10 października b.r około godziny 19:20 zostaliśmy zadysponowani do pożaru mieszkania na ulicy Kilińskiego w Zelowie. W pożarze ucierpiała jedna osoba, której udzielona została kwalifikowana pierwsza pomoc i w stanie zagrożenia życia została przetransportowana do szpitala przez pogotowie ratunkowe.W akcji ratowniczo gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów x2, JRG Bełchatów x2, Policja x2 oraz Pogotowie Przyczyny pożaru bada policja. Autor zdjęć: JOT OSP Zelów

 • Zdarzenie 19.09.2019

          W dniu 19 września b.r około godziny 12:00 zostaliśmy zadysponowani do groźnie wyglądającego wypadku dwóch pojazdów w Bujnach Szlacheckich w gminie Zelów. Z relacji świadków wynika, że poruszający się pojazdem marki BMW nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu poruszającemu się samochodem dostawczym marki Citroen. Siła uderzenia była tak duża, że samochód dostawczy podrzuciło i zepchnęło na betonowy płot, który został całkowicie zniszczony. Obaj kierowcy zostali zabrani do szpitala na badania. W akcji ratowniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostką OSP Bujny Szlacheckie JRG Bełchatów, Pogotowie i Policja. Powrót do jednostki o godzinie 17.00 Autor zdjęć: b24tv.pl,

 • Zdarzenie 20.08.2019

           W dniu 20 sierpnia b.r 2019r. o godzinie 21:20 zostaliśmy zadysponowani do pożaru poszycia leśnego w miejscowości Pieńki Głupickie. Gdy dojechaliśmy na miejsce pożarem było objęte około 0,5 ha. Pomimo niekorzystnych warunków, pożar udało się szybko opanować. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami  OSP Drużbice x2  KSRG OSP Kocisze, OSP Bujny Szlacheckie JRG Bełchatów oraz Policja. Do bazy wracamy około godziny 23.00.  

   
   
 • Zdarzenie 17.08.2019

           W dniu 17 sierpnia b.r około godziny 18.00 zostajemy zadysponowani do  pożaru poszycia leśnego w miejscowości Gucin w gminie Buczek, w spaleniu uległo około 30 arów poszycia leśnego. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami 2x JRG Łask, JRG Bełchatów, KSRG OSP Buczek, KSRG OSP Malenia, JOT OSP Zelów oraz OSP Karczmy. Do bazy wróciliśmy o godz. 20:00. 

 • Zdarzenie 18-19.07.2019

       

        W dniach 18-19 lipca 2019 w ciągu tych dwóch dni nasza jednostka przez około 14 godzin brała udział w gaszeniu lasu w miejscowości Bogumiłów w gminie Kleszczów. Działania były utrudnione ze względu na ciężki dostęp do źródła pożaru, oraz to iż akcja odbywała się na podłożu torfowym. W działaniach brało udział kilkanaście jednostek z naszego powiatu. z gminy Zelów zostały zadysponowane jednostki: JOT OSP Zelów, OSP wypychów. Walka z ogniem trwała wczoraj do późnych godzin nocnych. Około północy gaszenie zostało przerwane. Dziś już od 5 rano działania zostały wznowione. Na miejsce wezwano samolot gaśniczy, który z powietrza próbował ugasić pożar. Spaleniu uległ blisko hektar poszycia leśnego.

 • Zdarzenie 19.07.2019

   

       W Dniu 19 lipca b.r około godziny 6.50 zostajemy zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Podlesie. Podczas manewru mijania w samochód osobowy uderzyło koło, które odpadło z samochodu ciężarowego. Kierowca i pasażer zostali przewiezieni do szpitala.  W akcji ratowniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami KSRG OSP Pożdżenice, JRG Bełchatów, JRG Łask, Pogotowie x2 oraz Policja x2.

   
 • Zdarzenie 17.07.2019

   

     W Dniu 17 lipca b.r około godziny 12.35 zostajemy zadysponowani do  pożaru poszycia leśnego w Zelowie, w spaleniu uległo około 40 arów. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów x2, Policja oraz Służba leśna . Spaleniu uległo około 40 arów. Do bazy wróciliśmy kilka minut przed godziną 15.00

 • Zdarzenie 27.06.2019

       
     W dniu 27.06.2019 o godzinie 12:45 zostajemy zadysponowani  ciężkim zastępem do pożaru gospodarstwa  w miejscowości Jawor w gminie Zelów. Po przybyciu na miejsce przystąpiliśmy do pomocy w gaszeniu całego obszaru podwórka, spaleniu uległa stodoła, obora i część budynku mieszkalnego. , pożar utrudniał silny wiatr oraz  brak wody w hydrantach. W zdarzeniu wzieli udział jednostki OSP z Wypychowa , Zelowa x2, Wygiełzowa, Sromutki, Kurowa, Drużbic, Szczercowa, Bełchatowa x3 oraz Policja i Pogotowie Energetyczne. Akcja trwała około 6 godzin.

 • Zdarzenie 11.06.2019

     W dniu 11 czerwca b.r o godzinie 14:50 zostaliśmy zadysponowani do pożaru nieużytków na ul. Sportowej w Zelowie. Pożarem objęte było około 40m2 powierzchni. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostką JOT OSP Zelów x2. Dzisiejsza temperatura nie ułatwiała pracy strażakom. Źródło : JOT OSP Zelów  

 • Zdarzenie 09.06.2019


     W Dniu 09 czerwca b.r około godziny 16.00 zostajemy zadysponowani do  zadymienia w okolicach stadionu na ulicy Piotrkowskiej w Zelowie. Po dojedzie na miejsce i rozpoznaniu okazało się, że pożarem objęte były palety z węglem.W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów x2 JRG, Bełchatów oraz Policja.

 • Zdarzenie 10.05.2019

       W dniu 10 maja b.r o godzinie 13:45 zostajemy zadysponowani do neutralizacji plamy ropopochodnej na skrzyżowaniu dróg Żeromskiego z Kilińskiego w Zelowie. Po szybkim rozpoznaniu sytuacji i przekazaniu do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej zadysponowano kolejne pojazdy ze względu na wielkość i obszar zdarzenia oraz zagrożenie jakie stwarzało dla kierowców, które obejmowało główne ulice miasta od Żeromskiego, Kilińskiego i Sienkiewicza prawie do samej miejscowości Mauryców. W akcji uczestniczyliśmy wspólnie z KSRG OSP Pożdżenice, JOT OSP Zelów x2, KSRG OSP Kociszew, OSP Sromutka, JRG Bełchatów oraz Policja.  Autor zdjęć : JOT OSP Zelów  , KSRG OSP Pożdżenice.


 • Zdarzenia 14.04.2019

      W dniu 14 kwietnia b.r chwilę przed godziną 11.00 zostajemy zadysponowani do pożaru kotłowni w budynku mieszkalnym przy ulicy Herbertowskiej w Zelowie. Po dojeździe na miejsce ogień obejmował całą kotłownię stwarzając duże zagrożenie rozprzestrzenienia się na budynek mieszkalny. Na szczęście pożar został w porę opanowany. Poszkodowana została jedna osoba,z  poparzeniami rąk została zabrana do szpitala. W akcji ratowniczo - gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów x2, JRG Bełchatów, KSRG OSP Pożdżenice oraz Pogotowie Ratunkowe i Policja. Autor zdjęć : JOT OSP Zelów 

 • Zdarzenie 6.04.2019

     W dniu 06.04.2019 o godzinie 8:00 zostajemy zadysponowani do pożaru garażu, po dojechaniu na miejsce nasze prace polegały na częściowej rozbiórce elewacji oraz sprawdzeniu czy ogień nie rozprzestrzenia się pod nią, działania trwały 30 minut. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami OSP Bujny Szlacheckie, JOT OSP Zelów oraz PSP Bełchatów.

   

 • Zdarzenie 4.04.2019

     W dniu 04.04.2019 br. Po godzinie 15.00 zostajemy zadysponowani do pożaru poszycia leśnego przy ulicy Wolności w Zelowie. Po wstępnych oględzinach stwierdzono, że objęte pożarem jest ok 0.5 ha poszycia leśnego. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów x2, KSRG OSP Pożdżenice, OSP Bujny Szlacheckie oraz Policja. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Autor zdjęć: JOT OSP Zelów

 • Zdarzenie 24.10.2018

     25 października 2018 br około  godziny 12:35 zostajemy zadysponowani do uszkodzonej przez wiatr stodoły w miejscowości Bujny Szlacheckie w gminie Zelów, której stan zagrażał bezpieczeństwu ruchu. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na rozbiórce stodoły. W akcji uczestniczyliśmy wspólnie z JOT OSP Zelów.

 • Zdarzenie z dnia 8.09.2018

       8 września 2018 br o godzinie 21:14 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Sromutka w gminie Zelów. W wypadku brały udział dwa samochody osobowe, jedna osoba została przetransportowana do szpitala. Najprawdopodobniej przyczyną kolizji było nie ustąpienie pierwszeństwa. W akcji ratowniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami 2x JRG Bełchatów, OSP Sromutka, 3x pogotowie oraz policja.Droga była całkowicie zablokowana nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

 • Zdarzenie z dnia 5.09.2018r

     Tuż około godziny 18.00  nasza jednostka została zadysponowana do pożaru w miejscowości Marszywiec w gminie Zelów. Wskutek pożaru zapaliło się pomieszczenie mieszkalne zajmowane przez jednego z mieszkańców wsi.

  (Autor filmu: b24tv.pl,reportaż przeprowadzony ze strażakiem z naszej jednostki, dh. Tomaszem Martyniakiem)

    Dzięki szybkiej reakcji świadków nie doszło do tragicznego wypadku. Mężczyzna pod wpływem alkoholu prawdopodobnie zasnął z papierosem i zaprószył ogień w zamieszkiwanym pomieszczeniu. Przechodzący obok mieszkańcy wsi zauważyli wydobywający się przez otwór okienny dym i szybko wyprowadzili na zewnątrz budynku mężczyznę. Po chwili na miejsce przyjechały 4 zastępy straży pożarnej (KSRG OSP Łobudzice, OSP Bujny Szlacheckie, JRG Bełchatów). Poszkodowany z oparzeniami został zabrany do szpitala w Bełchatowie gdzie została mu udzielona pomoc medyczna.

 • Zdarzenie 22.08.2018

     Tuż przed godziną 11.00  nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego  w miejscowości Łobudzice przez Zelowem doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Chwilę grozy przeżył dzisiaj przed południem podróżujący samochodem osobowym w miejscowości Łobudzice, kiedy zobaczył nadjeżdżający na czołowe zderzenie ciągnik z naczepą. Najprawdopodobniej kierowca samochodu ciężarowego zasnął za kierownicą i zjechał na przeciwległy pas wprost na nadjeżdżającą osobówkę. Czołowego zderzenia udało się uniknąć. Samochód ciężarowy najpierw przetarł bok osobówki, następnie z impetem wjechał w pole, podciął słup  telegraficzny i zatrzymał się na drzewach w lesie. Kabina kierowcy była na tyle mocno zmiażdżona, że strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, by wydobyć kierowcę. Zarówno kierującemu samochodu ciężarowego jak i osobówki udzielono pomocy medycznej. Obaj w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Przez kilkadziesiąt minut ruch na drodze wojewódzkiej w miejscowości Łobudzice był utrudniony.

 • Zdarzenie z dnia 6.08.2018r

     

    6 sierpnia 2018r o godzinie 4:45 zostajemy wezwani do wypadku w Łobudzicach. 21 letni kierowca Opel Vectra jadący z Zelowa w kierunku do Bełchatowa zauważył na drodze psa, którego próbował ominąć.W wyniku gwałtownego manewru pojazd zarzuciło, a następnie kierujący uderzył w stojące na poboczu drzewo, po czym pojazd obróciło na przeciwny pas, na szczęście nikt w tym czasie nie przejeżdżał ani również nie było na chodniku pieszego. Troje młodych osób zostały przewiezione do szpitala. Najprawdopodobniejszą przyczyną wypadku było zbyt szybka prędkość kierowcy Opla. Po dojeździe na miejsce nasze czynności polegały na udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz posprzątaniu nawierzchni drogi. Trzej młodzi mężczyźni w stanie stabilnym podróżujący samochodem, zostali przewiezieni do szpitala w Bełchatowie. W akcji ratowniczej oraz zabezpieczenia wypadku uczestniczyły: JRG Bełchatów, pogotowie x 2, policja x 3. Jest to już drugi wypadek w ostatnich trzech dniach, apelujemy o ostróżność na drogach. Polecamy artykuł jak zabezpieczyć miejsce wypadku oraz udzielić pierwszą pomoc przedmedyczną.

 • Zdarzenie z dnia 3.08.2018r

    Wczoraj w miejscowości Łobudzice po godzinie 17:00 doszło do zdarzenia drogowego. Jak podkreślają świadkowe tego zdarzenia – przyczyną kolizji było najprawdopodobniej nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Kierujący Fordem Mondeo 41-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli nie dostosował się do znaku ustąp i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki Volvo, którym kierował 65-letni mieszkaniec Zelowa, na skutek czego Volvo uderzyło w ogrodzenie posesji. Do bełchatowskiego szpitala trafiła pasażerka Volvo. Obaj kierujący byli trzeźwi. Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność.

  Aktualizacja OSP Łobudzice: W akcji ratowniczej udział wzięła nasza jednostka, pogotowie ratunkowe oraz policja.

  Źródło: materiał filmowy + zdjęcie oraz treść ebelchatow.pl

 • Zdarzenie 14.07.2018

       W dniu 14 lipca b.r o godzinie 11:00 nasza jednostka została zadysponowana do usunięcia gniazda os w miejscowości Marszywiec w gminie Zelów. Do bazy wróciliśmy o  12:00.

 • Zdarzenie 09.07.2018

     W dniu  9 lipca  lipca  br. o godzinie 15.00 zostaliśmy  zadysponowani do pożaru lasu w Petronelowie w gminie Buczek. W spaleniu uległo około 1 ha poszycia leśnego W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JRG Łask, OSP Malenia, OSP Buczek, JRG Bełchatów, OSP Wygiełzów, KSRG OSP Pożdżenice.

 • Zdarzenie 5.07.2018

     W dniu 5.07.2018r. o godzinie 21.30 zostaliśmy zadysponowani do pożaru stodoły w miejscowości Podlesie w gminie Zelów. Spaleniu uległa stodoła oraz budynki gospodarcze a w nich m.in. traktor rolniczy, motocykl oraz maszyny rolnicze. W akcji gaśniczejuczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami OSP Wygiełzów, OSP Kurów, OSP Wypychów, KSRG OSP Pożdżenice, JOT OSP Zelów oraz JRG Bełchatów.  Do bazy wróciliśmy o 23.30.

     Dyżurny PSP w Bełchatowie zadysponował 10 zastępów straży pożarnej. Przybyli na miejsce pożaru strażacy mieli utrudnioną akcję gaśniczą ponieważ w hydrantach ciśnienie wody było zbyt małe żeby było można bezpośrednio korzystać z wody ppoż.

  Sprawa ciśnienia wody była wielokrotnie zgłaszana do urzędu gminy w Zelowie i spółki WodKan. Z relacji mieszkańców wynika, że od początku nie była przeprowadzona ani jedna kontrola stanu instalacji. Wodę do gaszenia strażacy musieli dowozić z pobliskiej miejscowości Lubiec.

  Ogień zagrażał znajdującym się w pobliżu zabudowaniom mieszkalnym. Właściciel ocenił wstępne straty na na ponad 100 tysięcy złotych. Spaleniu uległy dwa ciągniki, trzy motocykle i maszyny rolnicze.

  Na chwilę obecną nie wiadomo co było przyczyną pożaru.

  autor zdjęć b24tv.pl / opracowano na podstawie: b24tv.pl

   

 • Zdarzenie z dnia 17.06

   

    17 czerwca br. w niedzielne popołudnie o godzinie 17:00 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Zelówek. W zdarzeniu brały udział trzy auta osobowe. Prawdopodobnie kierowca skręcając w lewo do posesji wymusił pierwszeństwo na samochodzie nadjeżdżającym z naprzeciwka. 

     W wypadku pięć osób zostało poszkodowanych w tym dwoje dzieci. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala Śmigłowcem LPR. To było drugie zdarzenie tego dnia w naszej gminie gdzie został zadysponowany śmigłowiec LPR. Udział w zdarzeniu braliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów x2,OSP Kociszew, PSP Bełchatów x3, PSP Łask, Policja x3, Zespół Ratownictwa Medycznego x2, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Z akcji ratowniczej do bazy wróciliśmy około godziny 18. Autor zdjęć: JOT OSP Zelów.

 • Zdarzenie z dnia 7.06

    O godzinie 14:40 zostaliśmy zadysponowani do pożaru poszycia leśnego na ul. Harcerskie w Zelowie. Spaleniu uległo ok. 20a. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z KSRG JOT Zelów oraz OSP Bujny Szlacheckie. (Autor zdjęć z pożaru: JOT OSP Zelów) Korzystając z okazji informujemy, iż już wkrótce udostępnimy obszerną relację zdjęciową oraz filmową z uroczystości obchodów 100-lecia powstania naszej jednostki.

 • Pożar ciężarówek - 3 czerwiec

   

     3 czerwca br. o godzinie 1:30 zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami do pożaru w naszej miejscowości, na ul. Słoneczną. Po dojechaniu na miejsce zastaliśmy trzy płonące ciągniki siodłowe wraz z naczepami.

    Najprawdopodobniej ogień pojawił się jednocześnie w trzech ciężarówkach. W akcji gaśniczej udział brało 10 jednostek, uczestniczyliśmy wspólnie z OSP Zelów x2, JRG Bełchatów, OSP Sromutka, OSP Bujny Szlacheckie, OSP Pożdżenice. Do jednostki wróciliśmy około godziny 3:30.

 • Zdarzenie 11.04.2018r.

    W dniu 11.04.2018r. około godziny 19:49 zostaliśmy zadysponowani do poszukiwań osoby zaginionej w miejscowości Zelów. Nasza jednostka przeszukiwała lasy koło stacji Statoil. W akcji poszukiwawczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami KSRG OSP Pożdżenice, JOT OSP Zelow oraz JRG Bełchatów.

 • Zdarzenie 02.02.2018r.


     W dniu 02.02.2018r. o godzinie 14:15 otrzymaliśmy zgłoszenie o "wyczuwalnym gazie" w bloku na ul. Żeromskiego w Zelowie. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu przy użyciu detektora gazów dozorca akcji zadecydował o ewakuacji mieszkańców. Na szczęście skończyło się tylko na strachu i przewietrzeniu mieszkania, w którym ulatniał się gaz.W akcji ratowniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów, JRG Bełchatów oraz jednym radiowozem Policyjnym. Warto zastanowić się nad zainstalowaniem odpowiednich czujników w mieszkaniu, które często ratują życie mieszkańców a przede wszystkim szybciej informują o 
  zagrożeniu.

 • Zdarzenie 15.01.2018r.

     W dniu 15.01.2018r. około godziny 5:55 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego na ul. Chrobrego w Zelowie. Po dojeździe namiejsce i szybkim rozpoznaniu okazało się, że pożarem objęte zostało piętro budynku, a właściciel dzięki pomocy sąsiadów na czas ewakuował się z mieszkania. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów, KSRG OSP Pożdżenice, JRG Bełchatów oraz jednym radiowozem Policyjnym. Na szczęście poza stratami materialnymi nikt nie został poszkodowany. Akcja zakończyła się o godzinie 7.30.

  Źródło : JOT OSP Zelów

 • Zdarzenie 27.12.2017r

     W dniu 27.12.2017r. około godziny 7:45 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Podwody. Kierowca kierujący pojazdem nie zachował wystarczającej ostrożności względem warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w płot miejscowej Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Podwodach. Kierowca z obrażeniami został przewieziony do szpitala w Bełchatowie. W akcji ratowniczej oraz usuwaniu skutków powypadkowych uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami OSP Podwody, JRG Bełchatów, dwoma radiowozami Policyjnymi oraz Pogotowiem Ratunkowym. Apelujemy o ostrożność na drodze w okresie zimowym.

ZELÓW