• Uwaga zaginął mieszkaniec Zelowa !

  ZAGINĄŁ 73-latek z MIESZKANIEC ZELOWA

  Trwa akcja poszukiwawcza w Zelowie. 
  Biorą w niej udział policjanci i strażacy z całego powiatu


       Zaginięcie 73-letniego zelowianina  zgłosiła rodzina. Zaniepokojeni bliscy zadzwonili na policję we wtorek, 15 sierpnia, około godz. 17. Do akcji poszukiwawczej ruszyli policjanci i strażacy. Jak informuje Michał Wieczorek, rzecznik prasowy bełchatowskiej straży pożarnej, brało w niej udział 15 zastępów. Niestety do godzin wieczornych mężczyzny nie udało się odnaleźć. Dziś poszukiwania są kontynuowane w pod zelowskich lasach.

  Jak doszło do zaginięcia?

  - Mężczyzna wyszedł na spacer do lasu, prawdopodobnie na grzyby - mówi Marta Płomińska z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. - Początkowo rodzina miała z nim kontakt telefoniczny. Później niestety się urwał. Wówczas bliscy mężczyzny powiadomili nas o zaginięciu.. 

    Policja podała  rysopis zaginionego: 170 cm wzrostu, szczupła budowa ciała, twarz owalna, łysy, siwe włosy jedynie po bokach głowy. W dniu zaginięcia ubrany był w koszulkę z krótkim rękawem, koloru czarnego, czarne spodnie i klapki. Posiadał przy sobie rower typu „damka” koloru czarnego. Znaki szczególne: tatuaż na prawym przedramieniu
  o wymiarach około 10 cm.

   

  Dziś od godziny 9³⁰ kontynuujemy działania poszukiwawcze mieszkańca Zelowa. Zaginiony to Marian Gołuch, lat 73.

  Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje, proszone są o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Bełchatowie pod numerem. telefonu 47 8465211 lub na numer alarmowy 112.

  EDIT:

     Niestety, dwa dni intensywnych poszukiwań okazały się tragiczne. W czwartek jeden z mieszkańców znalazł ciało zaginionego na swoim polu rolnego  w miejscowości Bocianicha.

  Rodzinie składamy wyrazy współczucia.

 • Zdarzenie 12.01.2023

        dniu 12.01.2023 godzinie 23:20 ostajemy zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego na ul.Poznanskiej w Zelowie. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy dwoma zastępami  wspólnie z JRG Bełchatów, JOT OSP Zelów x2, JRG Łask oraz KSRG OSP Pożdżenice.

   
 • Wszystkiego Najlepszego w 2023 roku ! ;)

 • Zdarzenie 23.11.2022

     
          W dniu 23.11.2022  w  godzinach przedpołudniowych, zostaliśmy zadysponowani  do pożaru  w miejscowości Kolonia Łobudzice. Pierwsza informacja jaka wpłynęła do dyspozytora, dotyczyła pożaru węgla na składzie węgla. Po dojeździe pierwszego naszego  zastępu  okazało się, że pali się węgiel oraz drewno na prywatnej posesji, a przyczyną pożaru tych strat był najprawdopodobniej gorący popiół, wysypany do kosza na odpady. Na miejsce skierowano 7 zastępów, w tym dowódcę zmiany z JRG Bełchatów. Działania strażaków polegały na ugaszeniu ognia, wyniesieniu z garażu różnych sprzętów, które mogły ulec zniszczeniu i obrona sąsiedniego budynku, w którym przetrzymywane były maszyny rolnicze. Szybko zauważony pożar przez mieszkańców i reakcja strażaków zapobiegły rozprzestrzenieniu się ognia. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z JRG Bełchatów, OSP Bujny Szlacheckie, JOT OSP Zelów oraz Policja. Do jednostki wróciliśmy około 12:35.
   
 • Zdarzenie 14.06.2022

   
        W dniu 14.06.2022  około godziny 10:07  zostaliśmy zadysponowani do wypadku przy pracy w Kociszewie. Podczas pracy na tokarce jednemu z pracowników maszyna wciągnęła rękę. Nasze działania po przybyciu na miejsce polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu miejsca lądowania LPR, pomocy osobie poszkodowanej. Pracownik został przetransportowany śmigłowcem pogotowia ratunkowego do szpitala z ciężkim uszkodzeniem kończyny górnej. W akcji ratowniczej uczestniczyliśmy wspólnie z KSRG OSP Kociszew, x2 JRG Bełchatów oraz Karetka , śmigłowiec LPR i policja. Do jednostki wróciliśmy kilka minut po godzinie 11:00.
   
 • Zdarzenie 13.06.2022

   

          Wczoraj o godz. 18:30 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Bujny Szlacheckie. Po przybyciu na miejsce nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu osoby poszkodowanej która znajdowała się jeszcze w pojeździe, i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia. Niestety po ponad godzinnej reanimacji u jednego z uczestników wypadku, przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Drugi kierujący pojazdem z obrażeniami niezagrażającymi życiu został przewieziony do szpitala. Działania na miejscu trwały do 22:30 , w akcji ratowniczo - gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami OSP Bujny Szlacheckie, x2 JRG Bełchatów, JOT OSP Zelów oraz x3 policja i x3 karetka pogotowia.
 • Zdarzenie 9.06.2022

       Dnia 9 czerwca o godzinie 16:35 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Strzyżewice. Prawdopodobną przyczyną pożaru było uderzenie pioruna. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów, JRG Bełchatów, KSRG OSP Pożdżenice, OSP Sromutka i OSP Kluki.
   
 • Zdarzenie 15.04.2022

        W  14 kwietnia około godziny 15.25 zostaliśmy zadysponowani do neutralizacji plamy ropopochodnej na jezdni. Po dojeździe na miejsce okazało się, że plama obejmuje odcinek około dwóch kilometrów - między miejscowością Sromutka a Mauryców. W akcji usuwania plamy uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów oraz OSP Sromutka. 

   
 • Zdarzenie 27.03.2022

        
        W dniu 27.03.2022  o godzinie 17:00 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego. Po przybyciu na miejsce nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku. Za pomocą narzędzi hydraulicznych wykonaliśmy dostęp do poszkodowanego, który był zakleszczony w aucie. Kierowca został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala. W akcji gaśniczo - ratowniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JRG Bełchatów, OSP Podwody oraz pogotowie i  policja x3. Po około 3 godzinach wróciliśmy do jednostki.
 • Zdarzenie 22.03.2022

   
       W dniu 21.03 o godzinie 13:30 zostaliśmy zadysponowani do pożaru nieużytków przy zbiorniku wodnym Patyki. Dzięki szybkiej reakcji osób postronnych, które w odpowiedniej chwili wezwały służby ratownicze spaleniu uległo około 30a. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JRG Bełchatów, Jot OSP Zelów, oraz Bujny Szlacheckie. Do jednostki wróciliśmy o godzinie 15:10.

   
 • Zdarzenie 22.03.2022

        Dzisiejszy poranek rozpoczął się wyjazdem do pożaru budynku mieszkalnego w Zelowie o godzinie 8:40. Po przybyciu na miejsce, druhowie z Zelowa mieli już opanowaną sytuację i trwało dogaszanie oraz rozbiórka części dachu. W akcji ratowniczo gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie JOT OSP Zelów x2 oraz JRG Bełchatów. Po około 40min zakończyliśmy akcje i wróciliśmy do bazy.

 • Zdarzenie 8.03.2022

   
      W dniu 8.03.2022 o godzinie 7:55 zostaliśmy zadysponowani do wyjazdu Scanii wraz z łódką do zdarzenia samochódu osobowego w stawie w Krześlowie w gminie Zelów. Po przybyciu na miejsce przystąpiliśmy do przeszukania pojazdu, który znajdował się w przydrożnym stawie. Okazało się, że kierowca sam opuścił pojazd, i wrócił z domu na miejsce zdarzenia w suchych już ubraniach. Nasze działania polegały również na wydobyciu pojazdu ze stawu przy użyciu ciężkiego podnośnika HDS, oraz ciągłym zabezpieczaniu miejsca zdarzenia. w Akcji uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami KSRG OSP Pożdżenice, JRG Bełchatów x4, JRG Łask, JRG Zduńska Wola oraz Policja. Do jednostki wróciliśmy o godzinie 10:10.
   
   
 • Zdarzenia 18-19.02.2022

   
       Wichura, która nawiedziła  nasz region w czwartek oraz piątek, 18 -19  lutego była na tyle silna, że  łamała drzewa. W ostatnich dniach jak wszyscy pewnie zauważyliście dość mocno wieje silny huragan  Orkan Eunice walczymy ze skutkami tej pogody, usuwamy powalone drzewa na jezdnię i domy, naprawiamy bądź zabezpieczamy zerwane dachy.
 • Zdarzenie 31.01.2022

       
          W dniu 31 stycznia b.r zostaliśmy zadysponowani do usuwania skutków po wichurze Nadia jaka przeszła nad naszym regionem, Nasza akcja polegała na zdjęciu banera pobliskiego sklepu  W akcji uczestniczyliśmy wspólnie z jednostką JOT OSP Zelów.  

 • Zdarzenie 17.01.2022

           
        W dniu 17 stycznia b.r zostaliśmy zadysponowani do usuwania skutków po burzy śnieżnej jaka przeszła nad naszym regionem, z jednostki wyjechaliśmy o godzinie 11:40 uczestniczyliśmy w trzech różnych akcjach na terenie naszej gminy. Uczestniczyliśmy w trzech różnych działaniach na terenie gminy. Pierwsze to powalone drzewo w miejscowości Kolonia Łobudzice, drugie to zerwany dach budynku mieszkalnego w miejscowości Zelówek, a trzecie to poderwany blaszany garaż, który wiatr poderwał i przemieścił około 30 metrów.
 • Zdarzenie 15.12.2021

       W dniu 15 grudnia o godzinie 04:10  zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego w Ławach. Pożarem objęty był strych budynku, po ugaszeniu ognia, wyrzuceniu wszystkich rzeczy, które mogłyby podtrzymywać płomienie została rozebrana podłoga w celu sprawdzenia czy nie ma jeszcze miejsc w których się tli.  W akcji  gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami OSP Dobrzelów, OSP Podwody oraz JRG Bełchatów. Po 3 godzinach  akcja została zakończona i wróciliśmy do jednostki.
   
 • Zdarzenie 9.12.2021

        W dniu  09.12.2021 o godzinie 22:00 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego w Strzyżewicach w gminie Kluki, na szczęście zagrożenie zostało w porę zauważone i mieszkańcy sami dali radę ugasić pożar.
  Nasze działania polegały na wyrzuceniu reszty rzeczy z pomieszczenia, które mogłyby się ponownie zająć i przelaniu ich wodą. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostką KSRG Kluki x2, JRG Bełchatów. Do jednostki powróciliśmy o godzinie 23:20.
 • Zdarzenie 29.11.2021


        W dniu  29 listopada o godzinie 7:55 zostaliśmy zadysponowani do neutralizacji plamy substancji ropopochodnych na odcinku drogi Kilińskiego - Łobudzice.
  Działania trwały ponad godzinę. w Akcji uczestniczyliśmy wspólnie z jednostką JOT OSP Zelów.
 • Zdarzenie 06.01.2022

      W dniu 6.01.2022 r około godziny 15.00  w Święto Trzech Króli zostaliśmy zadysponowani do powalonego  drzewa na jezdnię . (źródło .OSP Sromutka zdjęcie OSP Sromutka).

 • Zdarzenie 26.12.2021

      W dniu  29.12.2021 o godzinie 19:20 zostaliśmy zadysponowani do pożaru samochodu osobowego w miejscowości Grębociny. Na szczęście dzięki zachowaniu zdrowego rozsądku właściciela samochód udało się ugasić przed przyjazdem straży. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostką OSP Sromutka oraz JRG Bełchatów.

   
 • Ćwiczenia - ewakuacja Urzędu Miejskiego

          Policjanci i strażacy z terenu powiatu bełchatowskiego stanęli w tym tygodniu przed nie lada wyzwaniem. W ostatnich dniach musieli zmierzyć się z podejrzeniem skażenia wody w gminie Zelów oraz poradzić sobie z groźną paczką, która została podłożona w urzędzie miasta i związaną z tym ewakuacją budynku. Dziś na terenie Urzędu Miejskiego w Zelowie odbyły się kompleksowe ćwiczenia obronne.
  W ćwiczeniach uczestniczyły jednostki OSP z Zelowa, Łobudzic, Pożdżenic i Kociszewa, KP PSP w Bełchatowie oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bełchatowie. Nad bezpieczeństwem ćwiczeń czuwali funkcjonariusze Komisariatu Policji w Zelowie.
  Przećwiczone zostały zadania obronne oraz ewakuacja budynku UM Zelów. Obserwatorami ćwiczeń byli przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, Starosta Powiatu Bełchatowskiego, Komendant Powiatowy PSP w Bełchatowie, Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Zelowie.
  Burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek dziękuje wszystkim za sprawne przeprowadzenie ćwiczenia. Źródło informacji oraz zdjęcia: Gmina Zelów

   
   
   
 • Zdarzenie 22.10.2021

       W dniu  22.10.2021 o godzinie 17:14 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Pukawica, Po przyjeździe na miejsce okazało sie, że pożarem objęta była kuchnia  W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy dwoma zastępami  wspólnie z jednostką OSP Sromutka, KSRG Pożdżenice, JOT OSP Zelów, JRG Bełchatów oraz OSP Sobki oraz policja.
   
      Tego samego dnia wieczorną ciszę nocna przerwał alarm, który rozległ się o godzinie 22.24. Udaliśmy się do drzewa pochylonego na jezdnie w miejscowości Grębociny. 
   
   
   

   

 • Święto Holi kolorów ... było głośno :)

        W niedzielę 29 sierpnia mieliśmy okazje pokazać się na Holi Święcie Kolorów zakończenie wakacji połączonym ze zlotem zabytkowych pojazdów oraz wystawą wozów strażackich z naszej gminy. Festyn odbywał się na targowicy miejskiej przy ulicy Poznańskiej w Zelowie. W trakcie niedzielnego słonecznego popołudnia można było zobaczyć pokaz ratownictwa drogowego z udziałem naszej jednostki, czy też gaszenie prowizorycznego pożaru w wykonaniu strażaków z terenu naszej gminy. Nie mogło też zabraknąć parady pojazdów po ulicach Zelowa- było głośno. Na zakończenie imprezy odbyła się widowiskowa " wojna wodna" między wozami strażackimi. 

 • Zdarzenie 30.08.2021

          W dniu 30.08.2021 o godz. 13:00  zostajemy zadysponowani do pożaru licznika w budynku gospodarczym na ulicy Zofii w gminie Zelów. Szczęśliwie szybkie powiadomienie służb zapobiegło większym stratom materialnym. Nie każdy pożar można jednak gasić bezpośrednio woda. W użyciu czasami najlepszy podręczny sprzęt gaśniczy, czyli gaśnica PROSZKOWA, jeże0li chodzi o urządzenia elektryczne. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostką JOT OSP Zelów, JRG Bełchatów  oraz Pogotowie Energetyczne.
 • Złodziejska metoda "na strażaka"

  Straż Pożarna ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod strażaków.

     W ostatnich dniach terenie jednego z powiatów województwa łódzkiego doszło do zdarzenia, podczas, którego osoby przebrane w mundur próbowały dostać się do mieszkania chorego mężczyzny, informując go, że przyszli na kontrolę przeciwpożarową. Na szczęście tym razem mężczyzna nie wpuścił ich do mieszkania.

     Przestępcy działając metodą tzw. "na wnuczka", "na policjanta" a teraz również "na strażaka" oszukują głównie osoby starsze. Wyłudzają pieniądze i kosztowności, które często stanowią dorobek całego życia.

    Pamiętajmy więc o naszych rodzicach i dziadkach. Przekażmy im, że strażacy nie prowadzą kontroli prywatnych mieszkań. Informujmy ich o tym, że są osoby, które tak naprawdę chcą ich oszukać i wyłudzić od nich oszczędności całego życia.

   

  Pamietaj!

  STRAŻACY

  • nie kontrolują domów mieszkalnych i mieszkań
  • nie sprawdzają gaśnic w domach
  • nie przynoszą mandatów do osób prywatnych
  • nie montują czujek
  • nie prowadzą działań w ubraniach cywilnych

   

         Pamiętajmy więc o naszych rodzicach i dziadkach. Przekażmy im, że strażacy nie prowadzą kontroli prywatnych mieszkań. Informujmy ich o tym, że są osoby, które tak naprawdę chcą ich oszukać i wyłudzić od nich oszczędności całego życia.

 • Zdarzenie 27.12.2020

       
      W dniu 27 grudnia o godzinie 19:40  zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego na ulicy Poprzecznej w Zelowie. Pożarem objęte było pomieszczenie kotłowni. Jedna osoba została lekko poszkodowana, nie wymagała jednak transportu do szpitala.  W akcji ratowniczo gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów x2 JRG Bełchatów x2 oraz Pogotowie ratunkowe i Pogotowie Energetyczne.
   
 • Zdarzenie 7.12.2020

        W dniu 7 grudnia o godzinie 15:10  zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w Kolonii Ostoja. Po przybyciu udaliśmy się na rozpoznanie, zlokalizowaliśmy źródło ognia, którym była nieszczelna instalacja grzewcza. Po rozpoznaniu na miejsce zostały zadysponowane kolejne jednostki OSP Bujny Szlacheckie, oraz dwa zastępy JRG Bełchatów w tym drugi samochód z naszej remizy. Po ugaszeniu części dachu na poddaszu i częściowej jego rozbiórce zakończyliśmy działania. Około godziny 16:30 powróciliśmy do jednostki.

 • Zdarzenie 29.11.2020

        W dniu 29.11.2020 o godzinie 13:50 zostaliśmy zadysponowani do pożaru domku letniskowego w miejscowości Kolonia Karczmy w gminie Zelów. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów, KSRG OSP Kociszew, OSP Karczmy, JRG Bełchatów oraz Policja. Na szczęście nikt w pożarze nie ucierpiał. Źródło informacji oraz zdjęcia : JOT OSP Zelów.

 • Zdarzenie 14.11.2020

     O wielkim szczęściu może mówić mężczyzna, który w stanie upojenia alkoholowego postanowił położyć się wieczorem na drodze 484 w Łobudzicach. Jedynie refleks kierowcy lanosa uratował mu zdrowie, a prawdopodobnie życie.

      Około godziny 19:00, jadący od Zelowa do Bełchatowa kierowca lanosa, nagle zauważył leżącego na drodze mężczyznę. Aby uniknąć przejechania po nim, gwałtownie skręcił, co spowodowało, że auto wpadło do rowu i przewróciło się na bok.

  Okazało się, że leżący mężczyzna był kompletnie pijany i nieświadomy faktu, że mógł właśnie stracić życie. Z relacji świadków wynika, że sam po chwili podniósł się i zszedł z jezdni. 

  Na miejscu pojawiły się służby medyczne, straż pożarna i policja. Okazało się, że zarówno kierowca, jak i pijany sprawca zdarzenia są cali i zdrowi. Na miejscu pracują mundurowi, ustalając dokładny przebieg zdarzenia. Źródło informacji oraz zdjęcia: ddbelchatow.pl

 • Zdarzenie 26.10.2021

        W dniu  26 października w godzinach nocnych  zostaliśmy zadysponowani do neutralizacji plamy oleju, która się ciągła przez miejscowości Grębociny, Sromutka oraz Mauryców . w Akcji uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów oraz OSP Sromutka.

   

   

   

   
 • Zdarzenie 11.09.2020

       
           W dniu 11 września około godziny 18.33  zostajemy zadysponowani do zadymienia unoszącego się w miejscowości Rożniatowice. Do zdarzenia udajemy się naszym GCBA w pełnej obsadzie. Po przybyciu na miejsce okazuję się, że do zaistniałej sytuacji doszło w skutek wypalania traw. Pożar został ugaszony przed przybyciem straży pożarnej. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JRG Bełchatów oraz. KSRG OSP Drużbice. Do bazy wracamy o godzinie 19:20.
 • Zdarzenie 28.08.2020

         28 sierpnia br. około godziny 23:45 nasza jednostka została wezwana do pożaru samochodowego w miejscowości Marszywiec w gminie Zelów. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JRG Bełchatów, OSP Różniatowice oraz Policja.

 • Zdarzenie 23.07.2020


      W dniu 23 lipca o godzinie 6:00  zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami do pożaru budynku gospodarczego, na terenie ośrodka w którym do tej pory były organizowane kolonie w Woli Pszczółeckiej. Budynek uległ całkowitemu zniszczeniu wraz ze znajdującym się w nim mieniem. Niestety w pożarze życie stracił jeden koń. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami OSP Wypychów, KSRG OSP Pożdżenice, JRG Bełchatów x2, JRG Łask oraz Policja. Na miejscu zostały dwie jednostki w celu dogaszania pogorzeliska,  około godziny 9:00 wróciliśmy do jednostki. Autorzy zdjęć : Marcin Gral, Marcin Knapczyk.

 • Zdarzenie 10.07.2020

        W dniu 10 lipca około godziny 17.20  zostaliśmy zadysponowani do pożaru nieużytków w sąsiedztwie naszej strażnicy. Przyczyną było prawdopodobnie zaprószenie. Po sprawnie przeprowadzonej akcji o godzinie 17.40 wracamy do jednostki. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostką OSP Sromutka.

   

 • Zdarzenie 15.08.2020

   

         W dniu 15 sierpnia b.r około godziny 18:23 zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami  do pożaru lasu w miejscowości Pieńki Głupickie  w gminie Drużbice. Po przybyciu na miejsce przystępujemy do rozwinięcia linii szybkiego natarcia oraz linii gaśniczej. Po godzinie ciężkiej pracy pożar zostaje ugaszony. Spaleniu uległo około 0.5 ha poszycia leśnego. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami KSRG OSP Drużbice oraz KSRG OSP Kociszew. Dziękujemy KSRG OSP Drużbice za udostępnienie zdjęć 

 • Zdarzenie 21.06.2020

        W dniu 16 czerwca b.r około godziny 20:00 po intensywnych opadach deszczu na terenie naszego powiatu.  zostajemy zadysponowani do Bełchatowa w celu pompowania wody z zalanych domów i garaży. Działania prowadziliśmy na ul. Michała Wołodyjowskiego, ul. Czaplinieckiej. Do bazy powróciliśmy o godzinie 23:00.

 • Zdarzenie 15.06.2020

       W dniu 15 czerwca b.r około godziny 8:00 zostaliśmy zadysponowani do plamy oleju na jezdni. Terenem działań objęte były ulice : Żeromskiego, Płocka, Mickiewicza oraz Poznańska- ok 2 km długości. Prawdopodobna przyczyną zdarzenia była awaria auta ciężarowego. W usunięciu plamy uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów x2, OSP Bujny Szlacheckie oraz Policja. Pracowaliśmy nad usunięciem całego zagrożenia około trzech godzin.

 • Zdarzenie 04.06.2020

      W dniu 4 czerwca b.r około godziny 15:00 zostaliśmy zadysponowani  do wypadku drogowego w Łobudzicach. Nasze działania polegały na udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej, oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Siła zderzenia była tak duża, że jeden z pojazdów zatrzymał się na składowanej kostce brukowej składowanej przy wjeździe do posesji. W wyniku zderzenia jedna osoba wymagała hospitalizacji. W miejscu zderzenia ruch pojazdów odbywał się wahadłowo. Policja ustala okoliczności zderzenia. W akcji ratowniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostką JRG Bełchatów oraz Pogotowie i Policja.

 • Zdarzenie 29.05.2020

        W dniu 29 maja b.r około  godziny 11:00  nasza jednostka została zadysponowana do poszukiwania zaginionej kobiety w miejscowości Krasowa gm. Rusiec. W Krasowej (gmina Rusiec) rozpoczęła się wielka akcja poszukiwawcza zaginionej kobiety. Na miejscu są oddziały policji i strażaków. Służby poszukują zaginionej Justyny Ernestowicz, 27-letniej mieszkanki województwa dolnośląskiego, która w ostatnim czasie przebywała w Jastrzębicach na terenie gminy Rusiec. Kobieta ostatni raz była widziana 27 maja w miejscowości Krasowa w gm. Rusiec.W akcji poszukiwawczo – ratowniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami PSP Bełchatów x3, JRG 1 Łódź, OSP Rusiec, OSP Chabielice, OSP Pożdzenice, OSP Wola Wiązowa, OSP GRS Łódź-Jędrzejòw x2, Policja x23 oraz Śmigłowiec Policyjny. 

      Dokładnie sprawdzono pustostany na terenie gminy Rusiec, lasy, dukty leśne, ciek wodny Krasówka i teren przyległy do tej rzeki. Równolegle nad sprawą pracowali również kryminalni z bełchatowskiej komendy. Ich ustalenia i zebrane informacje doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu zaginionej. Po kilkunastu godzinach intensywnie prowadzonej akcji poszukiwawczej 27-latka została cała i zdrowa odnaleziona na Śląsku. W ciągu kilkunastu godzin policjanci odnaleźli zaginioną 27-latkę, mieszkankę województwa dolnośląskiego. Było to możliwe dzięki sprawnym i bardzo szeroko zakrojonym policyjnym działaniom, w które zaangażowano śmigłowiec i drona. Kobietę odnaleziono całą i zdrową. Autor treści: belchatow.naszemiasto.pl, ddbelchatow.pl

 • Zdarzenie 28.04.2020

      W dniu 28 kwietnia b.r około godziny 9:25 zostaliśmy zadysponowani do kolizji drogowej w miejscowości Kolonia Grabostów. Działania polegały na udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym, i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Wszystkie trzy osoby które znajdowały się w pojazdach trafiły do szpitala w Bełchatowie z obrażeniami niezagrażającymi ich życiu. W akcji ratowniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostką JRG Bełchatów x2 oraz Pogotowie x2  i Policja x4. O godzinie 14:30 powróciliśmy do jednostki.

 • Zdarzenie 25.04.2020

       W Dniu 25 kwietnia b.r o godzinie 5:00 zostaliśmy zadysponowani do pożaru samochodów miejscowości Mauryców. Pojazdy służyły jako sprzęt budowlany, były na nich łatwopalne materiały oraz ciecze które sprzyjały rozprzestrzenianiu się ognia. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostką JOT OSP Zelów, JRG Bełchatów, KSRG OSP Pożdżenice oraz Policja. Po 45 minutach wróciliśmy do jednostki.

 • Zdarzenie 24.04.2020

        W Dniu 24 kwietnia b.r około godziny 14:45 zostaliśmy zadysponowani do pożaru stodoły w miejscowości Lesisko  w gminie Kluki. Po dojeździe na miejsce cały obszar posesji był objęty pożarem.W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostką OSP Kluki, OSP Szczerców, JRG Bełchatów x2, KSRG OSP Pożdżenice oraz Policja.

   
 • Zdarzenie 23.04.2020

       W Dniu 23 kwietnia b.r około godziny 3:50 zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw w miejscowości Woli Kruszyńskiej w gminie Bełchatów.W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostką OSP Podwody.O godzinie 6:00 powróciliśmy do jednostki.

 • Zdarzenie 16.04.2020

        W Dniu 16 kwietnia b.r około godziny 11:30 zostaliśmy zadysponowani do lokalizacji źródła zadymienia w obszarze leśnym określonym przez wieże obserwacyjną Nadleśnictwa. Pożarem objęte było ok 0,5h poszycia leśnego przy ul. Bukowej w Zelowie. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów, KSRG OSP Kociszew oraz KSRG OSP Pożdżenice.

  Dziękujemy za miłą niespodziankę w postaci grochówki przygotowanej przez restauracje "MIŚ" po intensywnej i męczącej akcji gaśniczej. Autor zdjęć: JOT OSP Zelów.

 • Zdarzenie 05.04.2020

             W Dniu 5 kwietnia b.r około godziny 15:45 zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw w miejscowości Parzno w gminie Kluki,  był trudny teren do ugaszenia oraz wiatr nie ułatwił nam walki z żywiołem. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami OSP Kluki , JRG Bełchatów. Po ponad dwu godzinnej akcji powróciliśmy do jednostki.

 • Zdarzenie 23.03.2020

        W Dniu 23.03.2020 o godz 16:20 zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw w miejscowości Parzno Przysiółek Kresy w gminie Kluki oraz do pożaru balotów w miejscowości Józefatów. W akcji gaśniczej zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami w Przysiółku uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami KSRG OSP Pożdżenice, OSP Kluki oraz JRG Bełchatów, oraz drugiej akcji z JRG Bełchatów. Można powiedzieć, że wczorajszy dzień był bardzo pracowity dla nas w tym roku.

 • Zdarzenie 18.03.2020

      

        W dniu 18 marca 2020 br. około godziny 16.45 pomimo panującej epidemii zostaliśmy zadysponowani do pożaru dachu budynku mieszkalnego w miejscowości Mauryców w gminie Zelów. W akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów x4 ,KSRG OSP Pożdżenice x1 oraz JRG Bełchatów x3. Podczas akcji udało się ustalić, że prawdopodobną wybuchu ognia, była iskra z komina, od której zapaliło się poszycie dachu. Domownicy w porę zauważyli zagrożenie i wyszli z budynku. Do jednostki wróciliśmy około godziny  19.10.

 • Zdarzenie 28.01.2020

     W dniu 28 stycznia 2020 br. około godziny 17.30 zostaliśmy zadysponowani do pożaru  mieszkania komunalnego przy ulicy Piotrkowskiej w Zelowie. W trakcie akcji udzielono jednej osobie pomocy medycznej. W akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami Jot OSP Zelów x2 oraz JRG Bełchatów również zostało wezwane pogotowie ratunkowe i pogotowie energetyczne. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

 • Zdarzenie 31.10.2019

    W dniu W dniu 31 października b.r 2019 o godzinie, o 12:17 zostaliśmy zadysponowani do groźnego wypadku samochodu osobowego w Bujnach Szlacheckich. Jadąca od Grabostowa w kierunku Zelowa, młoda osiemnastoletnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w drzewo i zatrzymała się na dachu w rowie. Osiemnastolatka o własnych siłach zdołała wydostać się z samochodu natomiast nieprzytomną pasażerkę dwudziestolatkę wydostał kierowca przejeżdżającego samochodu. Stan zdrowia pasażerki jest ciężki.

     Działania polegały na udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym, oraz zabezpieczeniu miejsca wypadku. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala przez Pogotowie. W akcji ratowniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JRG Bełchatów, OSP Bujny Szlacheckie, Pogotowie x2 oraz Policja x2. Autor zdjęć: b24tv.pl

 • Zdarzenie 11.10.2019

          W dniu 11 października b.r 2019 o godzinie 7:15 zostaliśmy zadysponowani do pożaru restauracji na ulicy Pileckiego w Zelowie. Jednej osobie poszkodowanej w trakcie ewakuacji własnej udzielono kwalifikowaną pierwszą pomoc i zabrano przez pogotowie do szpitala. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów x2, JRG Bełchatów x2, JRG Łask, Pogotowie, Pogotowie Energetyczne oraz Policja x2. Prawdopodobną przyczyną pożaru okazało się rozszczelnienie przewodu butli gazowej, przyczyny pożaru zbada specjalna komisja. Autor zdjęć: JOT OSP Zelów.

ZELÓW