•    25 października 2018 br około  godziny 12:35 zostajemy zadysponowani do uszkodzonej przez wiatr stodoły w miejscowości Bujny Szlacheckie w gminie Zelów, której stan zagrażał bezpieczeństwu ruchu. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na rozbiórce stodoły. W akcji uczestniczyliśmy wspólnie z JOT OSP Zelów.

 •      8 września 2018 br o godzinie 21:14 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Sromutka w gminie Zelów. W wypadku brały udział dwa samochody osobowe, jedna osoba została przetransportowana do szpitala. Najprawdopodobniej przyczyną kolizji było nie ustąpienie pierwszeństwa. W akcji ratowniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami 2x JRG Bełchatów, OSP Sromutka, 3x pogotowie oraz policja.Droga była całkowicie zablokowana nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

 •    Tuż około godziny 18.00  nasza jednostka została zadysponowana do pożaru w miejscowości Marszywiec w gminie Zelów. Wskutek pożaru zapaliło się pomieszczenie mieszkalne zajmowane przez jednego z mieszkańców wsi.

  (Autor filmu: b24tv.pl,reportaż przeprowadzony ze strażakiem z naszej jednostki, dh. Tomaszem Martyniakiem)

    Dzięki szybkiej reakcji świadków nie doszło do tragicznego wypadku. Mężczyzna pod wpływem alkoholu prawdopodobnie zasnął z papierosem i zaprószył ogień w zamieszkiwanym pomieszczeniu. Przechodzący obok mieszkańcy wsi zauważyli wydobywający się przez otwór okienny dym i szybko wyprowadzili na zewnątrz budynku mężczyznę. Po chwili na miejsce przyjechały 4 zastępy straży pożarnej (KSRG OSP Łobudzice, OSP Bujny Szlacheckie, JRG Bełchatów). Poszkodowany z oparzeniami został zabrany do szpitala w Bełchatowie gdzie została mu udzielona pomoc medyczna.

 •    Tuż przed godziną 11.00  nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego  w miejscowości Łobudzice przez Zelowem doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Chwilę grozy przeżył dzisiaj przed południem podróżujący samochodem osobowym w miejscowości Łobudzice, kiedy zobaczył nadjeżdżający na czołowe zderzenie ciągnik z naczepą. Najprawdopodobniej kierowca samochodu ciężarowego zasnął za kierownicą i zjechał na przeciwległy pas wprost na nadjeżdżającą osobówkę. Czołowego zderzenia udało się uniknąć. Samochód ciężarowy najpierw przetarł bok osobówki, następnie z impetem wjechał w pole, podciął słup  telegraficzny i zatrzymał się na drzewach w lesie. Kabina kierowcy była na tyle mocno zmiażdżona, że strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, by wydobyć kierowcę. Zarówno kierującemu samochodu ciężarowego jak i osobówki udzielono pomocy medycznej. Obaj w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Przez kilkadziesiąt minut ruch na drodze wojewódzkiej w miejscowości Łobudzice był utrudniony.

 •    

    6 sierpnia 2018r o godzinie 4:45 zostajemy wezwani do wypadku w Łobudzicach. 21 letni kierowca Opel Vectra jadący z Zelowa w kierunku do Bełchatowa zauważył na drodze psa, którego próbował ominąć.W wyniku gwałtownego manewru pojazd zarzuciło, a następnie kierujący uderzył w stojące na poboczu drzewo, po czym pojazd obróciło na przeciwny pas, na szczęście nikt w tym czasie nie przejeżdżał ani również nie było na chodniku pieszego. Troje młodych osób zostały przewiezione do szpitala. Najprawdopodobniejszą przyczyną wypadku było zbyt szybka prędkość kierowcy Opla. Po dojeździe na miejsce nasze czynności polegały na udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz posprzątaniu nawierzchni drogi. Trzej młodzi mężczyźni w stanie stabilnym podróżujący samochodem, zostali przewiezieni do szpitala w Bełchatowie. W akcji ratowniczej oraz zabezpieczenia wypadku uczestniczyły: JRG Bełchatów, pogotowie x 2, policja x 3. Jest to już drugi wypadek w ostatnich trzech dniach, apelujemy o ostróżność na drogach. Polecamy artykuł jak zabezpieczyć miejsce wypadku oraz udzielić pierwszą pomoc przedmedyczną.

 •   Wczoraj w miejscowości Łobudzice po godzinie 17:00 doszło do zdarzenia drogowego. Jak podkreślają świadkowe tego zdarzenia – przyczyną kolizji było najprawdopodobniej nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Kierujący Fordem Mondeo 41-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli nie dostosował się do znaku ustąp i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki Volvo, którym kierował 65-letni mieszkaniec Zelowa, na skutek czego Volvo uderzyło w ogrodzenie posesji. Do bełchatowskiego szpitala trafiła pasażerka Volvo. Obaj kierujący byli trzeźwi. Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność.

  Aktualizacja OSP Łobudzice: W akcji ratowniczej udział wzięła nasza jednostka, pogotowie ratunkowe oraz policja.

  Źródło: materiał filmowy + zdjęcie oraz treść ebelchatow.pl

 •      W dniu 14 lipca b.r o godzinie 11:00 nasza jednostka została zadysponowana do usunięcia gniazda os w miejscowości Marszywiec w gminie Zelów. Do bazy wróciliśmy o  12:00.

 •    W dniu  9 lipca  lipca  br. o godzinie 15.00 zostaliśmy  zadysponowani do pożaru lasu w Petronelowie w gminie Buczek. W spaleniu uległo około 1 ha poszycia leśnego W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JRG Łask, OSP Malenia, OSP Buczek, JRG Bełchatów, OSP Wygiełzów, KSRG OSP Pożdżenice.

 •    W dniu 5.07.2018r. o godzinie 21.30 zostaliśmy zadysponowani do pożaru stodoły w miejscowości Podlesie w gminie Zelów. Spaleniu uległa stodoła oraz budynki gospodarcze a w nich m.in. traktor rolniczy, motocykl oraz maszyny rolnicze. W akcji gaśniczejuczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami OSP Wygiełzów, OSP Kurów, OSP Wypychów, KSRG OSP Pożdżenice, JOT OSP Zelów oraz JRG Bełchatów.  Do bazy wróciliśmy o 23.30.

     Dyżurny PSP w Bełchatowie zadysponował 10 zastępów straży pożarnej. Przybyli na miejsce pożaru strażacy mieli utrudnioną akcję gaśniczą ponieważ w hydrantach ciśnienie wody było zbyt małe żeby było można bezpośrednio korzystać z wody ppoż.

  Sprawa ciśnienia wody była wielokrotnie zgłaszana do urzędu gminy w Zelowie i spółki WodKan. Z relacji mieszkańców wynika, że od początku nie była przeprowadzona ani jedna kontrola stanu instalacji. Wodę do gaszenia strażacy musieli dowozić z pobliskiej miejscowości Lubiec.

  Ogień zagrażał znajdującym się w pobliżu zabudowaniom mieszkalnym. Właściciel ocenił wstępne straty na na ponad 100 tysięcy złotych. Spaleniu uległy dwa ciągniki, trzy motocykle i maszyny rolnicze.

  Na chwilę obecną nie wiadomo co było przyczyną pożaru.

  autor zdjęć b24tv.pl / opracowano na podstawie: b24tv.pl

   

 •  

    17 czerwca br. w niedzielne popołudnie o godzinie 17:00 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Zelówek. W zdarzeniu brały udział trzy auta osobowe. Prawdopodobnie kierowca skręcając w lewo do posesji wymusił pierwszeństwo na samochodzie nadjeżdżającym z naprzeciwka. 

     W wypadku pięć osób zostało poszkodowanych w tym dwoje dzieci. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala Śmigłowcem LPR. To było drugie zdarzenie tego dnia w naszej gminie gdzie został zadysponowany śmigłowiec LPR. Udział w zdarzeniu braliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów x2,OSP Kociszew, PSP Bełchatów x3, PSP Łask, Policja x3, Zespół Ratownictwa Medycznego x2, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Z akcji ratowniczej do bazy wróciliśmy około godziny 18. Autor zdjęć: JOT OSP Zelów.

 •   O godzinie 14:40 zostaliśmy zadysponowani do pożaru poszycia leśnego na ul. Harcerskie w Zelowie. Spaleniu uległo ok. 20a. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z KSRG JOT Zelów oraz OSP Bujny Szlacheckie. (Autor zdjęć z pożaru: JOT OSP Zelów) Korzystając z okazji informujemy, iż już wkrótce udostępnimy obszerną relację zdjęciową oraz filmową z uroczystości obchodów 100-lecia powstania naszej jednostki.

 •  

     3 czerwca br. o godzinie 1:30 zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami do pożaru w naszej miejscowości, na ul. Słoneczną. Po dojechaniu na miejsce zastaliśmy trzy płonące ciągniki siodłowe wraz z naczepami.

    Najprawdopodobniej ogień pojawił się jednocześnie w trzech ciężarówkach. W akcji gaśniczej udział brało 10 jednostek, uczestniczyliśmy wspólnie z OSP Zelów x2, JRG Bełchatów, OSP Sromutka, OSP Bujny Szlacheckie, OSP Pożdżenice. Do jednostki wróciliśmy około godziny 3:30.

 •   W dniu 11.04.2018r. około godziny 19:49 zostaliśmy zadysponowani do poszukiwań osoby zaginionej w miejscowości Zelów. Nasza jednostka przeszukiwała lasy koło stacji Statoil. W akcji poszukiwawczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami KSRG OSP Pożdżenice, JOT OSP Zelow oraz JRG Bełchatów.


 •    W dniu 02.02.2018r. o godzinie 14:15 otrzymaliśmy zgłoszenie o "wyczuwalnym gazie" w bloku na ul. Żeromskiego w Zelowie. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu przy użyciu detektora gazów dozorca akcji zadecydował o ewakuacji mieszkańców. Na szczęście skończyło się tylko na strachu i przewietrzeniu mieszkania, w którym ulatniał się gaz.W akcji ratowniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów, JRG Bełchatów oraz jednym radiowozem Policyjnym. Warto zastanowić się nad zainstalowaniem odpowiednich czujników w mieszkaniu, które często ratują życie mieszkańców a przede wszystkim szybciej informują o 
  zagrożeniu.

 •    W dniu 15.01.2018r. około godziny 5:55 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego na ul. Chrobrego w Zelowie. Po dojeździe namiejsce i szybkim rozpoznaniu okazało się, że pożarem objęte zostało piętro budynku, a właściciel dzięki pomocy sąsiadów na czas ewakuował się z mieszkania. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów, KSRG OSP Pożdżenice, JRG Bełchatów oraz jednym radiowozem Policyjnym. Na szczęście poza stratami materialnymi nikt nie został poszkodowany. Akcja zakończyła się o godzinie 7.30.

  Źródło : JOT OSP Zelów

 •    W dniu 27.12.2017r. około godziny 7:45 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Podwody. Kierowca kierujący pojazdem nie zachował wystarczającej ostrożności względem warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w płot miejscowej Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Podwodach. Kierowca z obrażeniami został przewieziony do szpitala w Bełchatowie. W akcji ratowniczej oraz usuwaniu skutków powypadkowych uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami OSP Podwody, JRG Bełchatów, dwoma radiowozami Policyjnymi oraz Pogotowiem Ratunkowym. Apelujemy o ostrożność na drodze w okresie zimowym.

 •    W dniu 22.12.2017r. po raz kolejny opady śniegu przyczyniły się między innymi do wielu wypadków, oraz utrudnień w komunikacji. Nasza jednostka o godzinie 16.00 została zadysponowana do wypadku z udziałem dwóch pojazdów, w którym poszkodowana została kierująca pojazd osobowy starsza osoba. Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności i rozwagi na drogach w tym trudnym dla kierowców okresie. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami OSP Bujny Szlacheckie, JRG Bełchatów, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe.

 •    To była pracowita noc również dla nas, w przeciągu jednej nocy wyjeżdżaliśmy kilka  razy  do powalonych drzew przez nadmierną ilość opadów śniegu. Około godziny 23 udaliśmy się do pochylonych oraz powalonych drzew na ulice Patyki. O godzinie 23:30 udaliśmy się do powalonego drzewa w naszej miejscowości ( przed Wygodą ). O godzinie 1 zostaliśmy zadysponowani wspólnie z jednostką z OSP Podwody do powalonych drzew na drodze Wygoda - Marszywiec.

     Ostry początek zimy dał się we znaki mieszkańcom powiatu bełchatowskiego oraz okolicznych miejscowości. Wiele połamanych drzew, kilkadziesiąt tysięcy odbiorców bez prądu i liczne kolizje drogowe. To bilans pierwszego w tym roku ataku zimy.

    Pierwszy atak zimy zaczął się wczoraj. Pierwsze wyłączenia prądu zostały odnotowane w godzinach wieczornych. Jak podaje PGE dziś na godzinę 10 w województwie łódzkim bez dostaw energii elektrycznej pozostaje ok. 80 tys. odbiorców. Najwięcej wyłączeń występuje na terenie działania Rejonów Energetycznych: Bełchatów, Piotrków, Tomaszów i Żyrardów. Na terenie powiatu bełchatowskiego najgorsza sytuacja jest w Bełchatowie Kleszczowie, Klukach, Szczercowie i Drużbicach.W Bełchatowie sparaliżowane zostały szkoły - brak prądu w wielu przypadkach uniemożliwia prowadzenie zajęć. Strażacy interweniowali wiele razy. W gminie Zelów w nocy było kilka wyjazdów do powalonych drzew na ulice. Bardzo zła sytuacja jest również w gminie Kamieńsk. Tam sparaliżowane jest całe miasto. Zamknięte sklepy, urzędy, instytucje z powodu braku prądu. Ekipy PGE cały czas pracują nad naprawieniem usterek. Trzeba się uzbroić w cierpliwość. Naprawy mogą potrwać nawet kilkanaście godzin. Jak informuje PGE: "W celu jak najszybszego przywrócenia zasilania do wszystkich odbiorców w terenie pracują brygady techniczne PGE Dystrybucja i z firm zewnętrznych. Zapewniamy, że ekipy energetyków będą pracować bez przerwy, aż do usunięcia wszystkich awarii." 

  Źródło: zelow.bai.pl / OSP Łobudzice


 •    Strażacy przypominają o czyszczeniu kominów. Problem palących się sadzy w kominach jest duży. Często przez niesprawny przewód kominowy dochodzi do pożarów budynków oraz podtrucia tlenkiem węgla potocznie czadem.

     26 listopada w gminie Zelów strażacy walczyli z wypalaniem się sadz w kominie. W tym przypadku na szczęście nie doszło do pożaru domu. Nikt również nie został poszkodowany. 
  Gdy już dojdzie do zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym w pierwszej kolejności musimy zaalarmować o tym zdarzeniu straż pożarną oraz wygasić palenisko. Pamiętajmy o zamknięciu dopływu powietrza do pieca zarówno od dołu jak i od góry. Dozorujmy na całej długości przewód kominowy czy nie występują pęknięcia. Ważne żeby do palącego komina nie wlewać wody. Z jednego litra H2O powstaje aż 1700 litrów pary co niestety może doprowadzić do popękania przewodu, a nawet jego rozerwania. Po pożarze sadzy w kominie należy wezwać kominiarza, aby dokonał wyczyszczenia przewodów i zwrócił uwagę na ich stan techniczny. Należy pamiętać iż przez nieszczelne przewody wędrują palące się cząstki materiału palnego lub bardzo gorące gazy spalinowe, w tym groźny, niewyczuwalny tlenek węgla (czad). Gdy już dojdzie do podtrucia tlenkiem węgla natychmiast musimy przystąpić do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy.  

  Źródło: zelow.bai.pl

 •    W dniu 24.11.2017r. kilka minut przed godziną 13.00 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Marszywiec w gminie Zelów. Do akcji udaliśmy się dwoma zastępami po przyjechaniu na miejsce ogień zajmował jeden pokój oraz część stropu. Przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez mieszkańca, który nie zauważył i opuścił budynek. Na szczęście zostały poniesione straty materialne,w akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów, JRG Bełchatów oraz Pogotowie energetyczne.

 •    W dniu 14 października 2017r. przed  7.00 godziną zostajemy zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego na ul. Sikorskiego w Zelowie. Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu stwierdzono że pożarem objęta jest kotłownia. Można mówić o dużym szczęściu mieszkańców, którzy w porę dostrzegli pożar a bliskość położenia jednostki w znacznym stopniu przyczyniła do ograniczenia rozwoju pożaru. Patrząc na ilość zgromadzonego materiału palnego nie trudno wyobrazić sobie co by było gdyby działania straży pożarnej podjęte były 5-10 minut pózniej. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów, JRG Bełchatów oraz KSRG OSP Pożdżenice.

 •   Do wypadku doszło 13 października w godzinach wieczornych w miejscowości Grębociny w gminie Zelów. Zderzyły się dwa samochody osobowe marki Mercedes i Seat. Prawdopodobną przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przez jednego z kierowców. Mężczyzna skręcając z drogi podporządkowanej doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym mercedesem, za kierownicą którego siedział 33-letni bełchatowianin. . W wypadku nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Pijany kierowca spowodował kolizję, złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i aby uniknąć kary, chciał wręczyć zelowskim policjantom łapówkę. Okazało się, że mężczyzna kierujący Seatem, miał 2,5 promila alkoholu w organizmie, dodatkowo mieszkaniec gminy Zelów miał już wcześniej  orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna zaproponował policjantom 10 tysięcy złotych w zamian za odstąpienie od dalszych czynności, bo jak tłumaczył, wkrótce zostanie ojcem. Policjanci propozycji nie przyjęli, a o całym zdarzeniu powiadomili oficera dyżurnego bełchatowskiej komendy. 

     33-letni mężczyzna został zatrzymany. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, złamanie sądowego zakazu kierowania oraz za próbę skorumpowania funkcjonariuszy, Grozi mu nawet do 10  lat pozbawienia wolności. 

 •  
     W dniu 9.10.2017r o godzinie 21.00 zostaliśmy zadysponowani do wypadku  w miejscowości Sromutka w gminie Zelów. W zdarzeniu brały udział samochody osobowe marki Opel i Skoda. Przyczyną zderzenia było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu przez kierowcę Opla. Siła uderzenia była tak silna, że samochody wjechały w płot. Na miejscu pojawiła się policja, oraz karetka pogotowia.
  Na szczęście nikt nie został ranny. Ucierpiały samochody oraz płot, który został zniszczony w wyniku uderzenia. 30-letni kierowca Opla został ukarany mandatem w wysokości trzystu złotych punktów karnych oraz dwunastu  punktów karnych.(źródło .zelow.bai.pl, zdjęcie OSP Łobudzice).

 •    
     W dniu 6.10.2017r. około godziny 17.00 zostaliśmy zadysponowani do powalonych drzew w miejscowości Kolonia Łobudzice w gminie Zelów. Na drodze leżało kilkanaście drzew na odcinku Kolonia. Łobudzice - Ostoja.

 •  
     W dniu 6 października br. chwilę po godzinie 11.00 zostaliśmy zadysponowani do powalonego drzewa na jezdnie w miejscowości Zalesie w gminie Zelów. Po odblokowaniu drogi zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Bujny Księże gdzie drzewo było pochylone na dom.

 •   W dniu 5.10.2017r. po godzinie 20:30 zostaliśmy zadysponowani do zerwanej linii przy budynku mieszkalnym w gminie Zelów. To pierwsze zgłoszenie po przejściu wiatrów. Apelujemy o ostrożność.

 •   W dniu 5.09.2017r. około godziny 8.40 zostaliśmy zadysponowani do pożaru warsztatu samochodowego zajmującego się instalacją LPG w samochodach osobowych przy ul Żeromskiego w Zelowie. Przyczyną pożaru było rozprzestrzenienie się ognia z pieca, którym ogrzewano zakład. W pobliżu znajdują się inne zakłady, na szczęście ogień nie przeniósł się na pobliskie zakłady, oraz nikomu nic się nie stało. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów oraz  JRG Bełchatów.

 •   W dniu 20.07.2017 około godziny 9:35 nasza jednostka została zadysponowana do usunięcia plamy ropopochodnej w miejscowości Kurów w gminie Zelów. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami KSRG OSP Pożdżenice oraz OSP Kurów.

 •   W dniu 19.07 po godzinie 22.00 zostaliśmy zadysponowani do pożaru sterty słomy w miejscowości Bujnach Szlacheckich. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów, OSP Bujny Szlacheckie oraz JRG Bełchatów. Nie wiadomo co było przyczyną pożaru. Możliwe, że pożar był skutkiem podpalenia słomy. W dniu dzisiejszym nasza jednostka miała dwa wyjazdy pierwszy do neutralizacji plamy ropopochodnej, drugi do powalonego drzewa.

 •   W dniu 5.07.2017r. Około 18:20-19:40 zostaliśmy zadysponowani do pożaru gaszenia sterty słomy w miejscowości Walewice. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami KSRG OSP Pożdżenice, OSP Wypychów oraz JRG Bełchatów.  

 •   W dniu 28.06.2017r. O godzinie 19:38 podczas przechodzącej nad okolicą burzy udajemy się do pożaru stodoły w miejscowości Kolonia Ostoja w gminie Zelów. Przyczyną pożaru było uderzenie pioruna, po przybyciu na miejsce cały budynek był objęty pożarem. Maszyny, zboża oraz wszystkie rzeczy znajdujące się w środku uległy spaleniu, uszkodzona została również elewacja budynku mieszkalnego, który znajdował się w pobliżu. Pierwsze działania strażaków polegały na obronie budynku mieszkalnego, którego elewacja zajęła sie ogniem oraz udzieleniu pomocy poszkodowanym osobom. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów, OSP Bujny Szlacheckie, KSRG OSP Kociszew, JRG Bełchatów oraz Karoteka i Policja.  Akcja ze względu na silne zadymienie, oraz inne czynniki nie sprzyjające strażakom trwała do godziny 24:00.

 •    W dniu 28.06.2017 15 minut po godzinie drugiej w nocy dostajemy wezwanie do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Grębociny w gminie Zelów. Po przybyciu na miejsce okazało się, że pożarem jest już objęta połowa budynku wraz z oborą znajdującą się obok niego. Właściciele obudzeni przez dym w porę ewakuowali siebie, oraz zwierzęta z zagrożonego pożarem budynku. Wraz z przybywającymi na miejsce strażakami szybko udało nam się opanować pożar. Nikomu nic się nie stało, jedynie właściciele ponieśli ogromne straty materialne. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami KSRG OSP Pożdżenice, JOT OSP Zelów, OSP Wypychów, JRG Bełchatów oraz Pogotowie Energetyczne. Powołali Przedstawicieli zarządzania kryzysowego z Urzędu Gminy Zelów.