DOŻYNKI GMINNE W OSP Łobudzicach
Dzień Strażaka w Łobudzicach
100-lecie naszej jednostki
OCEŃ NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ
Zachęcamy do wypełnienia krótkiej anonimowej ankiety internetowej.

Pompują i pomagają Wojtusiowi. Nasza jednostka podjęła się charytatywnego wyzwania. Gaszyn Challenge to ogólnopolska akcja, w której chodzi o pomaganie 18 miesięcznemu chłopcu. Wojtuś cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Nominowani wykonują pompki, wpłacają pieniądze i nominują kolejnych. Codziennie ćwiczą i niosą pomoc. Dla nas strażaków to akcja niemal jak każda inna. Tu chodzi o czyjeś życie, w tym przypadku małego chłopca Wojtusia, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Leczenie wymaga ogromnych pieniędzy. Stąd pomysł jednego ze strażaków OSP Gaszyn, aby zachęcić ludzi do wpłacania datków poprzez charytatywny challenge. Dzięki temu, o akcji dowie się więcej osób. W internecie lawinowo przybywa nominowanych. Wyzwanie podjęliśmy również my strażacy. W niedzielę 31 maja, na placu remizy wykonaliśmy 10 pompek jakie stawiane są w ramach wyzwania.

Zasady akcji są bardzo proste, osoby nominowane muszą wykonać ćwiczenie i wpłacić minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto Wojtusia. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować kolejnych. Nasza jednostka nominowała OSP Bujny Szlacheckie, KSRG OSP Pożdżenice, OSP KSRG Rusiec. Dziękujemy za nominację JOT OSP Zelów