Oddział Gminny Związku OSP RP w Zelowie serdecznie zaprasza druhny, druhów na zebrania sprawozdawcze podsumowujące 2019 rok. Jednocześnie przypominamy, iż 11 stycznia br. w Ochotniczej Straży Pożarnej w Pożdżenicach odbędzie się zebranie Prezydium Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zelowie. Z tej okazji zapraszamy prezesów, naczelników, przedstawicieli jednostek z gminy Zelów na obowiązkowe zebranie, na którym zostanie omówiony szczegółowo zasady prawidłowego wypełnienia protokołów, planowanych jubileuszy, zebrań i innych okolicznościowych uroczystości. Na zakończenie odbędzie się spotkanie opłatkowe (y) (obowiązuje umundurowanie wyjściowe).

Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Zelowie serdecznie zaprasza jednostki z terenu miasta i gminy Zelów na XIX Mistrzostwa w halowej piłce nożnej drużyn OSP. Turniej ten będzie doskonałym sprawdzianem sprawności strażackiej, oraz wyłonieniem najlepszej drużyny do reprezentowania gminy Zelów na zawodach powiatowych. Mistrzostwa zostaną rozegrane 11 listopada br., (poniedziałek), o godzinie 15:00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Zelowie. Współorganizatorem turnieju będzie Miejsko-Gminnny Ludowy Klub Sportowy w Zelowie.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem poniżej...

13 września br. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie odbyło się spotkanie organizacyjne XI Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Podczas zebrania z udziałem przedstawicieli z poszczególnych jednostek, które wezmą udział w tegorocznych zawodach został omówiony szczegółowy regulamin oraz rozlosowano kolejność startową.

Drużyny seniorskie:
1. OSP WADLEW (gm. Drużbice)
3. JOT ZELÓW (gm. Zelów)
4. OSP NIEDYSZYNA (gm. Bełchatów)
5. OSP WOLA WIĄZOWA (gm. Rusiec)
6. OSP SZCZERCÓW (gm. Szczerców)
7. OSP KLUKI (gm. Kluki)
8. OSP BEŁCHATÓW (miasto Bełchatów)
9. OSP ŁUSZCZANOWICE (gm. Kleszczów)

Drużyny żeńskie:
1. OSP ŁUSZCZANOWICE (gm. Kleszczów)
2. OSP DOBRZELÓW (gm. Bełchatów)
3. OSP DĄBROWA RUSIECKA (gm. Rusiec)
4. OSP NIEDYSZYNA (gm. Bełchatów)
5. OSP WYPYCHÓW (gm. Zelów)

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza dziewcząt:
1. OSP POSTĘKALICE (gm. Bełchatów)
2. OSP DOBRZELÓW (gm. Bełchatów)
3. OSP OSINY (gm. Szczerców)

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza chłopców
1. OSP WYPYCHÓW (gm. Zelów)
2. OSP POŻDŻENICE (gm. Zelów)
3. OSP ZAWADÒW (gm. Bełchatów)
4. OSP BOROWA (gm. Szczerców)

Tegoroczne zmagania zostaną przeprowadzone na stadionie ZKS Włókniarz w Zelowie (ul. Piotrkowska 55/57). Zawody zostaną przeprowadzone w dniu 22 września br., początek od godziny 9:30. Rywalizacja sportowo-pożarnicza zostanie przeprowadzona w dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy, ćwiczenia bojowe (tak zwana bojówka).

Gminę Zelów reprezentować będą zwycięzcy gminnych eliminacji. W kategorii kobiet będzie to drużyna z OSP Wypychowa, w kategorii męskiej po niezwykle zaciętej rywalizacji jednostką reprezentującą będzie KSRG JOT Zelów. W rywalizacji Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej KSRG OSP Pożdżenice i OSP Wypychów.

Serdecznie Zapraszamy, życzmy sukcesu na zawodach szczebla powiatowego