(Jakość filmu na potrzeby strony internetowej została ograniczona)

Przy pięknej pogodzie w asyście Orkiestry Dętej OSP pod batutą Adama Kobalczyka, pocztów sztandarowych, delegacji licznych organizacji, instytucji, placówek oświatowych, gminnych jednostek organizacyjnych, stowarzyszeń, duchowieństwa oraz mieszkańców, odbyły się w Zelowie 3 maja gminne uroczystości z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji.

Po przemarszu ulicami miasta, uroczyste obchody rozpoczęto Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele M. B. Częstochowskiej w Zelowie. Msza Święta koncelebrowana była przez księdza prałata Jacka Ambroszczyka i Gminnego Kapelana Strażaków księdza kanonika Leona Strzelczyka. Oficjalna część, zgodnie z wieloletnią tradycją, odbyła się na Placu Dąbrowskiego pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, gdzie przybyłe na uroczystość delegacje złożyły kwiaty. Podczas uroczystego wręczenia kwiatów nie zabrakło delegacji Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zelowie w składzie Prezes dh. Szczepan Krajda, Honorowy Kapelan Gminny Strażaków ks. dh. Leon Strzelczyk oraz dh. Marcin Knapczyk.

Okolicznościowe przemówienie do zebranych wygłosili: Burmistrz Zelowa Urszula Świerczyńska, Przewodnicząca Rady Miejskiej Agnieszka First i Komendant ZOSP RP w Zelowie Krzysztof Kryściński. Burmistrz Zelowa w swoim przemówieniu podkreśliła nie tylko wartość historyczną, jaką wnosi dziedzictwo Konstytucji 3 Maja ale szczególnie zwróciła uwagę na znaczenie patriotyzmu w życiu współczesnego człowieka.

(Jakość filmu na potrzeby strony internetowej została ograniczona)

Jednocześnie przypominamy, iż już w najbliższą niedzielę, 6 maja br. będziemy obchodzić uroczystość parafialną z okazji Dnia Strażaka. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i gminy Zelów na uroczystą mszę świętą w intencji wszystkich zmarłych oraz żyjących strażaków z naszej parafii w Łobudzicach. Uroczysta msza święta zostanie odprawiona o godzinie 12:00, po mszy świętej nastąpi przemarsz na cmentarz w Łobudzicach w celu zapalenia znicza na grobach zmarłych strażaków z naszej parafii.