DOŻYNKI GMINNE W OSP Łobudzicach
Dzień Strażaka w Łobudzicach
REZERWACJA SALI
REZERWACJA SALI
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych wypożyczeniem obiektu na różnego rodzaju uroczystości: śluby, chrzty św. , komunie św. , przyjęcia osiemnastkowe, bankiety okolicznościowe, konsolacje oraz inne uroczystości. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
100-lecie naszej jednostki
OCEŃ NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ
Zachęcamy do wypełnienia krótkiej anonimowej ankiety internetowej.
Historia naszej jednostki
Ochotnicza Straż Pożarna w Łobudzicach powstała wiosną w 1918 roku. W roku 2018 będziemy obchodzić Jubileusz 100-lecia powstania naszej jednostki. Zapraszamy do zapoznania się z naszą historią.
I Ty możesz zostać strażakiem!
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobudzicach ogłasza nabór dla osób chcących dołączyć do naszej jednostki! Jeśli lubisz dreszczyk emocji, interesujesz się tematyką pożarnictwa i ratownictwa, chciałbyś/chciałabyś pomagać innym – dołącz do Nas!
Oddział Gminny Z OSP RP w Zelowie
Dział poświęcony Oddziałowi Gminnemu Związku OSP RP w Zelowie. Tutaj znajdziesz m.in. najświeższe informacje, składy zarządów poszczególnych jednostek z terenu miasta i gminy Zelów.
KAMPANIE SPOŁECZNE
Polecamy Państwu różnego rodzaju kampanie społeczne, edukacyjne.
Witamy na stronie internetowej OSP w Łobudzicach
Wspólne zdjęcie podczas Jubileuszu 100-lecia OSP w Łobudzicach

Regulamin

Zjazdu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Zelowie

19 VI 2016r

 

  • Podstawą prawną do odbycia zjazdu jest Statut Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
  • W zjeździe uczestniczą (§ 59 Statutu Związku OSP RP):
  1. z głosem decydującym – delegaci ochotniczych straży pożarnych, DELEGACI POWINNI POSIADAĆ KARTY MANDATOWE,
  2. z głosem doradczym – przedstawiciele członków wspierających Związku
    oraz członkowie ustępujących władz oddziału gminnego: zarządu oddziału gminnego i komisji rewizyjnej oddziału gminnego a także przedstawiciele
    do zarządu oddziału gminnego i osoby zaproszone.
  • Obradami kieruje przewodniczący zjazdu.
  • Wnioski oraz zgłoszenia do dyskusji należy kierować do prezydium zjazdu.
  • Sprawy poddawane pod głosowanie rozstrzygane są zwykłą większością głosów w obecności co najmniej ½ ogólnej liczby delegatów na zjazd.
  • Zjazd wybiera na czas obrad :
    1. komisję mandatową,
    2. komisję wyborczą,
    3. komisję uchwał i wniosków,
    4. komisję skrutacyjną (nie mogą być osoby wybierane do władz oddziału)
  • Każda komisja wybiera ze swego grona przewodniczącego i sekretarza. Postanowienia komisji zapadają zwykłą większością głosów. Wnioski pod adresem komisji należy składać do prezydium zjazdu.
  • Wyniki prac komisji powinny być zawarte w protokole i sprawozdaniu podpisanym przez przewodniczącego i sekretarza komisji i złożone przewodniczącemu zjazdu. Przewodniczący komisji składają sprawozdanie z prac komisji i przedstawiają wnioski bezpośrednio zjazdowi.
  • Głosowanie wniosków odbywa się jawnie poprzez podniesienie kart mandatowych. Sposób obliczania głosów ustala przewodniczący zjazdu (oblicza komisja skrutacyjna)
  • Zjazd oddziału gminnego może wybrać do składu zarządu oddziału gminnego dodatkowych członków w liczbie nieprzekraczającej 1/5 ogólnej liczby członków zarządu (§ 22 ust. 3 i § 62 ust. 2 Statutu ZOSP RP).
  • Do komisji rewizyjnej oddziału gminnego zjazd wybiera 3 członków*.
  • Delegatów na zjazd oddziału powiatowego ZOSP RP wybiera się w liczbie określonej przez zarząd oddziału powiatowego w liczbie 7 członków.
  • Wybory do komisji rewizyjnej oddziału gminnego odbywają się w głosowaniu jawnym lub tajnym. W przypadku, gdy zjazd uchwali przeprowadzenie wyborów drogą tajnego głosowania - delegaci muszą być zaopatrzeni
    w odpowiednie karty wyborcze z listą kandydatów do komisji rewizyjnej oddziału gminnego. Karty wyborcze do urny zbiera i wyniki tajnego głosowania oblicza powołana komisja skrutacyjna zjazdu.
ZELÓW