DOŻYNKI GMINNE W OSP Łobudzicach
Dzień Strażaka w Łobudzicach
100-lecie naszej jednostki
OCEŃ NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ
Zachęcamy do wypełnienia krótkiej anonimowej ankiety internetowej.

10 stycznia 2016 roku w sali OSP w Zelowie odbyło się noworoczna narada Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Zelowie. W noworocznym spotkaniu udział wzięli Prezesi i naczelnicy jednostek OSP z terenu miasta i gminy Zelów, Gminna Komisja Rewizyjna Oddziału Gminnego Z OSP RP w Zelowie, goście zaproszeni Burmistrz Zelowa Urszula Świerczyńska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Zelowie Agnieszka First, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Z OSP RP w Bełchatowie Stanisław Krasoń.

Uroczyste posiedzenie otworzył Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Z OSP RP w Zelowie Szczepan Krajda który wygłosił informację o pracy Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego za drugie półrocze 2015 roku. Następnie została wygłoszona informacja Komendanta Gminnego Z OSP RP w Zelowie dh. Zbigniewa Dubińskiego, który szczegółowo omówił wszystkie występujące zdarzenia przedstawiając statystyki występujących zdarzeń na terenie miasta i gminy Zelów Tematami narady było sprawozdanie finansowe za 2015 rok, propozycje finansowe na 2016 rok, plan zakupów sprzętu przeciwpożarowego w 2016 roku, omówienie propozycji jubileuszy na 2016 rok w jednostkach OSP, zawodach sportowo-pożarniczych, propozycję świąt strażackich. Ważnymi tematami które zostały poruszone było omówienie zasady przeprowadzenia kampanii sprawozdawczo-wyborczych w jednostkach OSP za lata 2010-2015 i wybór nowych władz w jednostkach OSP 2016-2021. Naradę podsumowującą rok zakończono uroczystym opłatkiem, którą poprowadził kapelan gminny strażaków, ks. Leon Strzelczyk. Naszą jednostkę reprezentował Prezes dh. Henryk Frątczak, naczelnik dh. Stefan Piecyk.

Poniżej przedstawiamy krótkie statystyki występujących zagrożeń na terenie całej gminy.

Szczegółowe informacje analizy działalności Komendy Powiatowej PSP w Bełchatowie za 2015 roku udostępnimy już wkrótce.

(Autor zdjęć - dh. Jacek Krajda)