W dniu 23.11.2022  w  godzinach przedpołudniowych, zostaliśmy zadysponowani  do pożaru  w miejscowości Kolonia Łobudzice. Pierwsza informacja jaka wpłynęła do dyspozytora, dotyczyła pożaru węgla na składzie węgla. Po dojeździe pierwszego naszego  zastępu  okazało się, że pali się węgiel oraz drewno na prywatnej posesji, a przyczyną pożaru tych strat był najprawdopodobniej gorący popiół, wysypany do kosza na odpady. Na miejsce skierowano 7 zastępów, w tym dowódcę zmiany z JRG Bełchatów. Działania strażaków polegały na ugaszeniu ognia, wyniesieniu z garażu różnych sprzętów, które mogły ulec zniszczeniu i obrona sąsiedniego budynku, w którym przetrzymywane były maszyny rolnicze. Szybko zauważony pożar przez mieszkańców i reakcja strażaków zapobiegły rozprzestrzenieniu się ognia. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z JRG Bełchatów, OSP Bujny Szlacheckie, JOT OSP Zelów oraz Policja. Do jednostki wróciliśmy około 12:35.