W dniu 14 października 2017r. przed  7.00 godziną zostajemy zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego na ul. Sikorskiego w Zelowie. Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu stwierdzono że pożarem objęta jest kotłownia. Można mówić o dużym szczęściu mieszkańców, którzy w porę dostrzegli pożar a bliskość położenia jednostki w znacznym stopniu przyczyniła do ograniczenia rozwoju pożaru. Patrząc na ilość zgromadzonego materiału palnego nie trudno wyobrazić sobie co by było gdyby działania straży pożarnej podjęte były 5-10 minut pózniej. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów, JRG Bełchatów oraz KSRG OSP Pożdżenice.