W dniu  04.03.2017r. około godziny 14.10 zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw w miejscowości Kolonia Łobudzice. Powierznia spalonych nieużytków wyniosła 1,5 ha w akcji braliśmy udział  z  z JOT OSP Zelów oraz JRG Bełchatów akcja trwała 3h. Do bazy wróciliśmy około 17.00

Wypalanie traw jest zabronione na podstawie kodeksu wykroczeń, który przewiduje za to karę grzywny w wysokości nawet do 5000 zł.Z kodeksu karnego wynika, że wypalanie traw, które skończy się pożarem okolicznych zabudowań, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Sprowadzanie bezpośredniego niebezpieczeństwa wskazanych zdarzeń jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.