Po uroczystościach w Zelowie jednostki OSP z naszej parafii tradycyjnie wzięli udział w mszy świętej w intencji żyjących oraz zmarłych strażaków. Przemarsz do kościoła pw. świętego Wawrzyńca nastąpił z pod remizy OSP Łobudzice.  W uroczystości strażacko-kościelnej udział wzięły jednostki z OSP Bujen Szlacheckich, OSP Sromutki, OSP Różniatowic, OSP Podwód oraz liczny skład OSP Łobudzic.  W uroczystościach wzięła udział Pani Burmistrz Zelowa Urszula Świerczyńska oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Zelowie dh. Agnieszka First. Mszę świętą celebrował proboszcz dh. ks. Leon Strzelczyk.

Podczas mszy świętej wspomniano i odczytano wszystkich zmarłych strażaków z poszczególnych jednostek OSP. Po mszy świętej zostało utrwalone zdjęcie grupowe z udziałem pocztów sztandarowych, druhów OSP oraz gośćmi zaproszonymi. Następnie odbył się przemarsz na cmentarz grzebalny celem odmówienia różańca świętego w intencji zmarłych strażaków. Uroczystości z okazji dnia strażaka tradycyjnie jak co roku zakończyły się zapaleniem zniczy na grobach zmarłych strażaków.

Zdjęcia z uroczystości dostępne w zakładce "Galeria Zdjęć"

Autor zdjęć: dh. Jacek Krajda