W minioną niedzielę odbyły się Gminne Dożynki, które zorganizowano w Łobudzicach. Obchody rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. Św. Wawrzyńca, następnie barwny korowód dożynkowy przemaszerował w asyście Orkiestry Dętej z Kurowa na plac OSP w Łobudzicach, gdzie odbyła się część oficjalna.

Na ręce gospodarzy dożynek Burmistrza Zelowa Tomasza Jachymka oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zelowie Sylwestra Drozdowskiego złożono wieńce dożynkowe przygotowane przez następujące sołectwa: Łobudzice, Grębociny, Kolonia Kociszew, Kurówek, Zagłówki, a także Klub Seniora w Zalesiu. Natomiast wieniec dożynkowy gminy Zelów prezentowali druhowie OSP i ludowy zespół artystyczny „Za miedzą”. Jego autorami byli pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Walewicach.

Starostami tegorocznych dożynek byli Pani Janina Szafrańska Sołtys Sołectwa Kolonia Łobudzice oraz Pan Mirosław Fronczak Sołtys Sołectwa Łobudzice. Nasi Starostowie od wielu lat aktywnie angażują się w życie swoich małych ojczyzn realizując wspólnie z mieszkańcami wiele inicjatyw, których celem jest rozwój ich sołectw oraz integracja społeczności lokalnej.

Uroczystości stały się także okazją do wyróżnienia przez Burmistrza Zelowa najlepszych rolników Gminy Zelów w 2022 r.  Pamiątkowe statuetke i kwiaty między innymi otrzymał  nasz druh z OSP Łobudzice Mirosław Fronczak. Podziękował również wszystkim Sołtysom za zaangażowanie na rzecz rozwoju sołectw gminy Zelów oraz Prezesom Ochotniczych Straży Pożarnych za ogromną, nieocenioną pomoc przy organizacji wszelkich przedsięwzięć realizowanych na terenie naszej gminy.  Podziękowanie odebrała również przedstawicielka z Koła gospodyń „Łobudziczanki”, które przygotowały dożynkowy poczęstunek dla wszystkich.

Część oficjalną zakończył występ ludowego zespołu artystycznego „Za miedzą”. Następnie na scenie wystąpiła zelowianka Julia Urbaniak wraz z grupą tancerek, kapela podwórkowa „Złoczewianie”, wokalistka „Iness”, a na zakończenie przed zgromadzoną publicznością swój koncert zagrał Capitan Folk.

obszerniejsza relacja zdjęciowa : Druh Jacek Krajda