6 lutego 2016 roku w naszej jednostce odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków OSP. W czasie jego trwania podsumowano działalność za okres kadencji 2011-2015. Zebranie otworzył Prezes naszej jednostki dh. Henryk Frątczak który powitał zaproszonych gości. W zebraniu uczestniczyło 31 członków czyli 59% co stanowi o ważności walnego zebrania. W czasie zebrania przyjęto sprawozdanie finansowe zarządu, a także komisji rewizyjnej oraz udzielono absolutorium Zarządowi, który dotychczas pracował w składzie: prezes – Henryk Frątczak, wiceprezes, naczelnik - Stefan Piecyk, wiceprezes - Ludwik Wejman, Zastępca Naczelnika - Jacek Frątczak, sekretarz - Szczepan Krajda, skarbnik - Jan Kosik, gospodarz jednostki - Józef Grodzki.

Na przewodniczącego zebrania wybrano dh. Ludwika Wejmana.

W ciągu tych ostatnich pięciu lat druhowie dzięki swojej pracy i zaangażowaniu udało się zrealizować: renowacje klimatyzacji,wyremontowano sanitariaty, wymiana grzejników, wymieniono podłogę na świetlicy, zmieniono oświetlenie na sali tanecznej, zakupiono  ciężki samochod ratowniczo-gaśniczy Scania, agregat prądotwórczy, chłodnie, ogrzewanie przepływowe, ubrania wyjściowe, ubrania specjalistyczne, zestawy ratownictwa medycznego, nożyce, drabinę, aparaty powietrzne, wentylatory oddymiające, zestawy do ratownictwa wodnego,  łódź wodną, obuwie, piły do betonu, hełmy, krzesła tapicerowane, pompy szlamowe, kurtki wyjściowe, tłumnice, aparaty oddechowe, odbudowano kapliczkę św. Floriana, okrawężnikowano i utwardzono plac manewrowy, podłączono do sieci kanalizacyjnej. Ponadto uczestniczyliśmy w jubileuszach, świętach kościelnych i Państwowych. Braliśmy udział w wycieczkach do Częstochowy, Lichenia. Uczestniczyliśmy w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażackiej.

W dalszej części dokonano wyboru nowego Zarządu OSP w składzie: prezes – Henryk Frątczak, wiceprezes - Ludwik Wejman, naczelnik - Dariusz Frątczak, zastępca naczelnika - Krzysztof Rogut, sekretarz - Szczepan Krajda, skarbnik - Jan Kosik, gospodarz Piotr Rogut. Skład komisji rewizyjnej: przewodniczący - Sławomir Dylewicz, sekretarz - Damian Piotrowski, członek - Mariusz Stępień.

Wybrano również delegata na Zjazd Oddziału  Gminnego ZOSP RP w Zelowie w składzie: Sławomir Dylewicz, Henryk Frątczak, Szczepan Krajda, Stefan Piecyk, Ludwik Wejman, Jan Kosik. Natomiast przedstawicielem do Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP  w Zelowie został Szczepan Krajda, Henryk Frątczak

W zebraniu uczestniczyli goście zaproszeni: Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Bełchatowie starszy kapitan Krzysztof Kowalczyk,  Członek Zarządu Oddziału Powiatowego dh. Sławomir Stemplewski, Radny Rady Miejskiej w Zelowie Kazimierz Bednarek, Komendant ZG Z OSP RP w Zelowie dh. Zbigniew Dubiński, Zastępca Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Z OSP RP w Zelowie dh. Krzysztof Kryściński, Sekretarz ZG Z OSP RP w Zelowie Tadeusz Dobrzański, sołtys Kolonii Łobudzice Janina Szafrańska, przedstawiciel Burmistrza Zelowa Barbara Biesaga.

Jednym z najważniejszych wydarzeń na które musimy się przygotować wspólnie z nowych Zarząd naszej jednostki jest niewątpliwie zbliżający się Jubileusz 100-lecia powstania naszej jednostki oraz dalsze starania w doposażaniu w sprzęt ratowniczo-gaśniczy i sprawne działanie naszej strażnicy.